Spor

Burak Yılmaz'dan açıklama: "Beni Beşiktaş'a sattılar"

Beşiktaş'ın kadrosunda görmek istediği Bordo-mavili golcü Burak Yılmaz, transfer döneminde yaşananları anlattı.

Yaz transfer döneminde Beşiktaş'ın kadrosuna katmak için mesai harcadığı Burak Yılmaz'dan flaş açıklamalar geldi. Bordo-mavili ekipten alacağı 800 bin euro için Trabzonspor'u TFF'ye şikayet etmesiyle gündeme gelen deneyimli golcü transfer döneminde yaşananları Vatan yazarı Ersin Düzen'e anlattı.

İşte Burak'ın açıklamalarından öne çıkan detaylar:

 “Başkan ‘görüşmedik’ diyor ama 2.5 milyon euro + Atiba Hutchinson’a beni Beşiktaş'a vermişlerdi. Menajerimi ‘Burak’la 1.4 milyon euro’dan vazgeçeceksiniz’ diye zorladılar. Ben bunu hak etmedim.”
 
"Bu takıma yıllarca emek verdim. Beni arayıp, ‘Zor durumdayız, yardımcı ol’ dese, elimden geleni yapardım. Bu yüzden onlar anlaşmışken tweet attım ve Beşiktaş’a teşekkür ederek, Trabzonspor’da kalacağımı açıkladım.”
 
“15 Mayıs’ta yabancıların hepsine ve birçok yerli futbolcuya ödeme yapıldı ancak bana yapılmadı.”

"BAŞKAN BANA TAVIR YAPTI"

“Başkan, seçimden hemen sonra futbolcuları topladı. ‘Alacaklarınızı 15 Mayıs’ta ödeyeceğiz’ dedi. Kaptan olarak sözü bana verdi. Ben de ‘Başkanım 15 değil, 30 Mayıs olsun, yeter ki ödensin. Kendim için değil, uzun zamandır para alamayan arkadaşlarımız için konuşuyorum. Daha önce de bize çok söz verildi’ dedim. Bunun üzerine başkan garip bir çıkış yaptı ve ‘Biz 15 Mayıs dediysek, öderiz. Öyle 15 gün ek süre vermek de ne oluyor’ diyerek tavır yaptı."
 
"15 Mayıs’ta yabancıların hepsine, birçok yerli futbolcuya ödeme yapıldı ama bana yapılmadı. ‘Ödeme olmazsa, TFF’ye başvururum’ demiştim, ilk o zaman gittim. TFF’ye gideceğimi zaten söylemiştim. Onlara sürpriz olmadı. Bundan sonra yine ödeme yapmazlarsa, her ay için yine TFF’ye başvuracağım.”

"FUTBOLU BIRAKMAYI BİLE GÖZE ALDIM"

"Bu işin sonu ne olur bilemem ama bildiğim bir şey var ki futbolu bırakmayı bile göze aldım. İsterlerse kadro dışı bıraksınlar, umurumda değil. Ben sadece Trabzonspor formamdan ve taraftardan uzak kalacağım için üzülürüm."
 
"4.3 milyon euro ödedim açıklaması doğru değil. Geçen seneden 500 bin euro, bu sezondan 300 bin euro alacağım var. Sorun ödememeleri veya miktar değil, bana olan yaklaşımları. Bu takım için aylarca iğneyle oynadım. Sezon başında ameliyat oldum. Bırakın başkanı, ne yönetimden bir kişi ne de Ünal Hoca beni aradı."

"BİR ÇIRPIDA 750 BİN EURO'YU SİLDİM"

“Sezon başlamadan, başkan ve yönetim maaşımı gündeme getirdi sürekli olarak. ‘İndirim yapmadı’ diyorlar, bir çırpıda 750 bin euro sildim ben. Beni istemiyorlardı ama yüzüme bir şey söyleyemediler. Arkamdan Arap kulüpleriyle görüştüler!”
 
“Her şey, eski başkan Muharrem Usta’nın ardından ‘Ben başkanımı kaybettim ama bir ağabey kazandım’ açıklamamla başladı. Başkan Ahmet Ağaoğlu, çevresindekilere ve menajerime ‘Ben o konuşmaya kafayı taktım’ demiş.”