Spor

Cenk Tosun Beşiktaş'ı açıkladı!

Beşiktaş'ın eski golcüsü Cenk'in, "Eğer Beşiktaş beni isterse, seve seve gelirim. Beşiktaş benim yuvam" dediği öğrenildi.

Transfer sezonunda golcü çokluğu nedeniyle forvet transferi yapmayan Siyah-Beyazlılar, Alvaro Negredo'nun Al Nasr'a gitmesi, Umut Nayir'ın ise Bursaspor'a kiralamasının ardından hücum sıkıntısı yaşamaya başladı. Elindeki golcülerden verim alamayan Beşiktaş, devre arasında bir forveti kadrosuna katmak istiyor.

Takvim'in haberine göre; Geçtiğimiz sezon Premier Lig'e yolcu ettikleri Cenk Tosun ise Beşiktaşlı yöneticileri harekete geçirdi.

Cenk'in yakın çevresine, "Bu haberleri ben de okudum. Şu anda Everton'da kendimi kanıtlamaya çalışıyorum. Bu sezona iyi bir başlangıç yapmadım. Ancak gelecek haftalarda daha iyi olacağımı düşünüyorum. Eğer Beşiktaş beni isterse ben seve seve gelirim. Beşiktaş benim yuvam. Ancak ortada resmi bir teklif olmadan konuşmak doğru değil. Her şey yakında netleşir" dediği öğrenildi.

Fikret Orman ise yöneticilerle yaptıı durum değerlendirmesinde, "Cenk bizim çocuğumuz. Eğer Everton'da mutlu değilse ve biz de anlaşma sağlarsak bu iş olur" ifadelerini kullandı.