Spor

Corentin Siamang İzlanda’da yaşananları anlattı

Türkiye A Milli Futbol Takımının kaptanı Emre Belözoğlu’na tuvalet fırçası uzatan Corentin Siamang’den olayla ilgili açıklama geldi.

İzlanda’da Türkiye A Milli Futbol Takımımızın kaptanı Emre Belözoğlu gazetecilerle röportaj yaptığı sırada kendisine tuvalet fırçası uzatarak saygısızca bir davranışta bulunan Belçikalı Corentin Siamang, olayların nasıl geliştiğini anlattı.

“İzlanda’da başıma çılgın bir şey geldi” diyen Siamang, bunun bir mizah olduğunu söyledi.

“3 SAAT BEKLEMELERİNİN BENİMLE BİR İLGİSİ YOK”

Bir insana bulaşık fırçasıyla yaklaşmasını yasaklayan bir kanun da olmadığını belirten Siamang, “Bu mizahtır, ona hakaret etmedim” dedi.

Milli takımın havaalanında 3 saat beklemesinin ise kendisiyle bir ilgisi olmadığını söyleyen Belçikalı, Arkadaşlar İzlanda’da başıma çılgın bir şey geldi. Belçika’ya olan uçağımı beklerken, Türkiye Milli Takımı’nın havaalanına geleceğini kazara duydum. Aniden çantamdaki bulaşık fırçasıyla gazeteci taklidi yapmak aklıma geldi.
Milli takım kaptanı ile röportaj yapmak için güvenlik tarafından fark edilmemeyi başardım. Gazeteciler ise ne yazık ki beni kaptanlarına tuvalet fırçası ile soru sorduğumu düşündü. Skandal bir anda bütün Türk kanallarında ve Türk medyasındaydı! Hatta olay daha ileri gitti ve Dışişleri Bakanı tweet bile attı.
Bu çılgınlık sona ermedi ve taraftarlar ‘kaptanlarına tuvalet fırçası uzatmamı’ kabul edilemez ve utanç verici buldu ve sosyal medyada beni aramaya koyuldu. Şansıma bir milyon takipçili bir sayfa bir İzlandalıyı günah keçisi olarak belirledi. Adamcağızın hesabına binlerce nefret mesajı gönderildi.
Ayrıca üç saat beklemelerinin benimle bir alakası yok! Yani gençler sakin olalım, tuttuğum bir tuvalet fırçası değil, (temiz) bir bulaşık fırçası, bu mizahtır, ona hakaret etmedim, bir insana bulaşık fırçası ile yaklaşmamı yasaklayan bir kanun da yok, ona basitçe ‘Fransa karşısındaki büyük maçtan sonra nasıl hissediyorsunuz’ diye sordum. Son olarak bulaşık fırçası mikrofon olarak kullanmak için tuvalet fırçasından daha uygun!” ifadelerini kullandı.