Spor

Doğuş'a veda Arçelik geliyor

Fenerbahçe Basketbol takımının sponsoru Doğuş Grubu ile yolları ayıran Sarı-Lacivertliler'in yeni sponsorunun Arçelik olması bekleniyor.

Ülker ile olan sponsorluğun sona ermesinin ardından Fenerbahçe, geride bıraktığımız sezon Doğuş Grubu ile anlaşma imzalamıştı.

Büyük başarılar elde eden Sarı-Lacivertli ekip ile Doğuş Grubu'nun anlaşmasının sona ereceği konuşuluyordu. İddialar dün resmiyet kazandı. 

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Geride bıraktığımız başarılı sezonun ardından Doğuş Grubu’yla erkek basketbol takımımız arasındaki isim sponsorluğu anlaşmamız sona ermiştir. Takımımıza yapmış oldukları katkılardan dolayı, batka Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk olmak üzere tüm Doğuş Grubu Ailesi’ne en içten teşekkürlerimizi sunarız” ifadeleri kullanıldı.

Grundi'le destek vermişti 

Fanatik'in haberine göre; Erkek basketbol takımının yeni dönemdeki sponsorluğu için en güçlü aday, Koç Grubu’nun lokomotif şirketlerinden biri olan Arçelik. Ali Koç, adaylık sürecinde yaptığı açıklamalarda yeni sponsorların hazır olduğunu söylemişti. Koç Grubu, Grundig markasıyla erkek voleybol takımına sponsor olmuştu.