Spor

Dünya Kupası'na 1 gün kala İspanya Julen Lopetegui'yi kovdu

İspanya Futbol Federasyonu, 2018 Dünya Kupası'nın başlamasına bir gün kala teknik patronları Julen Lopetegui'nin görevine son verdi.

Zinedine Zidane ile yollarını ayıran Real Madrid, dün yeni teknik direktörlerinin İspanya Milli Takımı'nın çalıştırıcısı Julen Lopetegui olduğunu açıklamıştı. Real Madrid resmi sitesinden yapılan açıklamada, 51 yaşındaki teknik adamın Dünya Kupası'nın ardından takımın başına geçeceği belirtildi.

İspanya Futbol Federasyonu'ndan şok bir açıklama geldi. Dünya Kupası'nın başlamasına bir gün kala yaşanan krizde Julen Lopetegui'nin görevine son verildiği açıklandı.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, "Bizden izinsiz Real Madrid'le anlaşmasından sonra ihanete uğramış gibi hissetmedim. Bu yaşananlar başka bir şey." dedi.

Henüz takımın başına kimin geleceğini açıklamayan başkan, "Futbolcularla görüştük ve garanti edebilirim ki yakın zamanda açıklayacağımız yeni teknik direktörümüz ile onlar ellerinden geleni yapacaklar." açıklamasını yaptı.

Lopetegui henüz üç hafta önce İspanya Futbol Federasyonu'yla yeni kontrat için anlaşma sağlamış ve sözleşmesini 2020'ye dek uzatmıştı.