Spor

Ergin Ataman Bakanlıkları göreve çağırdı

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko ile deplasmanda karşılaşacağı Ülker Arena’da güvenlik tedbirlerinin artırılmasını istedi.

Anadolu Efes, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi ikinci maçında Fenerbahçe’yi 101-93 yenerek seride durumu 1-1’e getirdi. Maçın ardından değerlendirmede bulunan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, çarpıcı bir açıklamada bulundu.

“ÜLKER ARENA’DA TEDBİR ALINSIN”

Serinin ilk iki maçını evde oyanayan bir mağlubiyet ve bir galibiyet alan Anadolu Efes’in teknik adamı, deplasmandaki maçlar için gereken tedbirin alınmasını istedi.

Ülker Arena’da daha önce çok tatsız hadiselerin yaşandığını hatırlatan deneyimli teknik adam, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesiyle bugüne kadar dünyanın her yerine gittiğini söyleyerek yine aynı güvenceyle Ülker Arena’ya da gideceğini söyledi.

BAKANLIKLAR GÖREVE

Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Spor Şube’nin varlığına dikkat çeken Ataman, herhangi bir endişesinin olmadığını kaydetti. Ataman tek beklentisinin geçmiş yıllarda Türkiye’de yapılan 6222 sayılı kanunun kullanılması olduğunu aktardı.

Konu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı, İçişleri Bakanı ve Spor Şube’yi göreve çağıran Ataman, kulübünün şampiyonluk mücadelesi verdiğini ve takımının antrenörlerini başında istediğini belirterek Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na gideceğini açıkladı.