Spor

Fatih Terim çok kızdı: "Bunlara alet olmayın"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Twitter açıklamasıyla spor medyasını eleştirerek, "Bu tür insanların kötülüklerine alet olmayın" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla spor medyası hakkında eleştiride bulundu. 

"Her mesleğin bir ahlakı ve her meslek sahibinin o ahlak çerçevesinde bir duruşu vardır." ifadelerini kullanan Terim, "Bu duruş, kendi içinde sadece bilgi ve beceriyi değil; toplumsal değerleri ve vicdanı da barındırır. Okuduğunuz köşeleri, dinlediğiniz yorumları veya bilgi gibi size sunulanları da kendi ahlakınız ve vicdanınızla değerlendirirsiniz." yorumunu yaptı. 

2019/01/09/terim.jpgAçıklamalarının ilerleyen bölümünde basına sert eleştiride bulunan Terim, "Son zamanlarda dikkat çekmeye çalışan, 'gizli ajandası' için meslek ahlakını hiçe sayan, eleştiri/yorum adı altında iftira atmayı marifet gören, iftirasının inandırıcılığı için saldırgan ve küstah bir üslubu tercih eden, vicdanını cüzdanı ile eş değer gören ve 'ben gazeteciyim' diyenlere ancak renkleri farketmeksizin tüm taraftarlar karşı durulursa had bildirilebilir. Belki yine bilmezler, bilmek istemezler ama en azından kötülükleri ile silinirler. Bu tür insanların kötülüklerine alet olmayın lütfen. Onlar için en büyük ceza 'görmezden gelinmek, dikkat çekememektir'." ifadelerini kullandı.