Spor

Fatih Terim Fenerbahçe derbisinde olmayacak

Fatih Terim, PFDK’nın kendisine verdiği 4 maçlık ceza sonucu Fenerbahçe maçında takımı Galatasaray’ın başında görev yapamayacak.

Fatih Terim, PFDK’dan aldığı 4 maçlık ceza sebebiyle Fenerbahçe derbisinde takımın başında görev yapamayacak.

PFDK’dan Galatasaray’a ceza yağdı… Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Kayserispor maçı sonrası sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı 4 maç, yardımcı antrenör Ümit Davala ise rakip takım taraftarlarına yönelik hakareti nedeniyle 3 maç men cezası aldı.

TERİM, FENERBAHÇE DERBİSİNİ KAÇIRABİLİR

Fatih Terim’e Tahkim Kurulu’ndan 2 maç ceza indirimi gelmezse 6. haftadaki Fenerbahçe derbisinde takımının başında olamayacak.

İşte cezanın onanması durumunda Fatih Terim’in görev yapamayacağı 4 maç:

Kasımpaşa
Yeni Malatyaspor (D)
Fenerbahçe
Gençlerbirliği (D)

Fatih Terim ne demişti?

Galatasaray Teknik Direktörü Terim bu sözleri sarf etmişti:

“Tabii anlatması çok zor bir maç. Futbol dışı anlatmaya kalksak iş cezaya gider. Esasen geçen seneye bakmak lazım. Geçen sezon sonu hazırlanan senaryo sonrası her maç böyle. Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar gibi değerli iki hakemden başladılar. Bu iki hakem itibarlı hakemlerdir. Galatasaray’ı yalnızlaştırılmaya yönelik algılaştırma yapılıyor. Galatasaray’a camiasına sesleniyorum. Bunun karşısında camia olarak bütün olmak gerekir. Çünkü tüm maçlara bakınız. Bugün maçta Galatasaray adına bir şey yok. Böyle bir şey var ki emek boşa. Bu kadar mesai, fedakarlık hiç sayılıp başka algılar yaratılmaya çalışıldıkça ve siz hedef gösterirseniz gelinen durum budur”