Spor

Fenel Ol için SMS sayısı 1.6 milyonu geçti, WinWin çekilişi 29 Haziran’da!

Fener Ol kampanyasında 2.5 ay geride kaldı. Fenerbahçe bu sürede tam 150 milyon TL gelir elde etti. Dünyada bile bunun örneği yok.

Fenerbahçe’nin UEFA mali kriterlerini yerine getirmek amacıyla 4 Nisan’da başlattığı Fener Ol kampanyası müthiş bir başarıyı yakaladı. Özellikle TV8’in patronu Acun Ilıcalı’nın gerçekleştirdiği WinWin kampanyası sayesinde tanesi 300 TL’den yüzbinlerce forma satıldı. İşte Fener Ol ve WinWin kampanyasıyla ilgili tüm bilgiler…

FORMA VE SMS’DEN 70 MİLYON TL

4 Nisan’da başlayan Fenel Ol kampanyası bir yıl sürecek. Şu ana kadar 2.5 ay geride kaldı. Fenel Ol yazıp tanesi 20 TL’den 1907’ye SMS atanların sayısı 1 milyon 640 bini geçti. Sadece bu SMS’ler sayesinde 32.8 milyon TL gelir toplandı. Özellikle WinWin kampanyası sayesinde tanesi 300 TL’den tam 125 bin forma satıldı. Buradan sağlanan gelir de 37.5 milyon TL oldu. Yani kampanyada sadece SMS ve forma satışlarından 70 milyon TL’den fazla gelir elde edildi. Doğrudan yapılan bağış vs. benzeri gelirlerle toplam bağış 150 milyon TL’yi yakaladı.

WİNWİN KAZANANLARI 29 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK

WinWin projesinde Başkan Ali Koç’la yemek, Ali Koç’la birlikte stadda maç izleme gibi pekçok ödülün yanı sıra noter huzurunda yapılacak çekilişle SMS atan taraftarlar arasından 5 ev ve 20 araba sahiplerini bulacak. WinWin kampanyasında 5 bin hediyeyi kazanan isim 29 Haziran’da Fenerbahçe web sitesi ve sosyal medya hesaplarından açıklanacak.