Spor

Fenerbahçe'nin tam 500 milyon Euro borcu çıktı

Fenerbahçe'de Ali Koç dönemi mali tablo incelemeleri ile başladı. Çiçeği burnundaki yeni yönetim borcu görünce şoka uğradı.

Kulüpten bu konuda haber sızdırılmamasına büyük önem verilirken Ali Koç da yönetim kurulu üyelerine eski yönetim hakkında konuşulmaması talimatı verdi. Ancak yine de yavaş yavaş ortaya tablo çıkıyor.

Borcun 500 milyon Euro'ya (2.7 milyar TL) yakın olduğu konuşulurken kulübün faiz yükünün çok ciddi bir rakama ulaştığı belirtiliyor.

Futbolcuların Ocak ayından itibaren alacakları ödenmemiş durumda. Toplam 14 milyon Euro alacağı olduğu belirtilen oyuncuların içinden Soldado sadece yıllık ücretinin yüzde 20'sini almış durumda.

Basketbol takımında durum daha iyi. Sadece Mayıs ayı alacakları içeride kalan oyuncular futbol takımına göre daha iyi durumda görünüyor.

Ali Koç yönetim kurulu ile birlikte ilk toplantısında tam 8 saat süre ile bu konuları değerlendirdi. Dün de bir toplantı daha yapılırken yönetim kurulu bugün de toplandı ve görev dağılımı yapıyor.

Bu arada Ali Koç bir çok Koç grubu şirketini kulübe sponsor yapacak. Opet Stadyum reklam alanlarına 4 milyon Euro'luk bir destekte bulunacak.

Ayrıca Beko, Arçelik, Ford gibi firmalar da sponsorluklarla kulübe destekte bulunacak. Tüpraş'ın ise tüketiciye yönelik bir işlemi olmadığı için sponsorluk konusunda sıcak bakmadığı belirtiliyor.