Spor

Fikret Orman'dan flaş açıklamalar

Vodafone Park'taki sponsorluk anlaşmasında konuşan Fikret Orman, Fenerbahçe'yi ligde yendiklerini hatırlatarak, "Bizim rakibimiz değiller" dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Volvo ile yapılan sponsorluk anlaşmasının Vodafone Park'taki imza töreninde gündeme dair açıklamalarda bulunurken, ilk olarak Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'ya verilen 5 maçlık cezanın onanmasıyla ilgili olarak konuştu.

Orman, Quaresma'nın karşılaşma sırasında yaptığı hareketleri tasvip etmediğini belirtmesinin yanı sıra verilen cezanın adaletsiz olduğunu da kaydetti.

"ADALET VE DÜZGÜN KARARLAR İSTİYORUZ"

Konuyla ilgili konuşan Orman, "Quaresma'nın yaptığı hareketi tasvip etmiyorum. Hangi cezamız indirildi ki Quaresma'nın cezası indirilsin? Bize özel muamele var hamdolsun. Quaresma çok tecrübeli bir oyuncu, böyle bir hata yapmaması gerekiyordu. Sezon başında Beşiktaş kibirli diye bir algı yaratıldı. Biz adalet ve düzgün kararların verilmesini bekliyoruz. Kendimiz için bir şey istemiyoruz. Bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum. Biz iyilikten beslenen bir camiayız. Rakiplerimizin seçim süreçleri var. Bizim öyle bir sürecimiz yok. O süreçlerden ötürü kendi içlerinde biraz gerginlik yaşıyorlar. Onu da sahaya yansıtıyorlar." dedi.

2018/03/09/fikret-orman.jpg

"FENERBAHÇE RAKİBİMİZ DEĞİL"

Vodafone Park'ta oynanan Süper Lig karşılaşmasında Fenerbahçe'yi 3-1 yendiklerini anımsatan Fikret Orman, böylece puan durumunda da sarı-lacivertlilerin önüne geçtiklerini belirterek, "Fenerbahçe bizim rakibimiz değil!" dedi.

Orman, "Fenerbahçe'yle ligdeki işimiz bitti. Artık onlar bizim rakibimiz değil. Bizim rakibimiz Başakşehir ve Galatasaray. Fenerbahçe'yle ligde daha maçımız yok, o yüzden polemik yapmanın da anlamı. Bazı gazeteciler algı yaratmaya çalışıyor. Türkiye'nin en büyük kulübünün üzerinde gerginlik yaşatmak istiyorlar. Siz saha dışında algı yaratmaya çalışırsınız ama biz saha içerisinde çıkıp topumuzu oynayacağız. Kimseden medet ummadık. Haksızlıklar, kamuoyunda söylenen şeyler, biz ekstradan bir şey söylemiyoruz. Stadyumsuz şampiyon olduğumuzda da benzer kadrolar vardı ama şampiyon olduk. Geçen sene de benzer olaylarla karşı karşıya kaldık ama yine şampiyon olduk." dedi.