Spor

Galatasaray MHK’ye çıkarma yaptı

Ali Palabıyık’ın derbide verdiği kararlara maç sonrası isyan eden Galatasaray cephesinde başkan Cengiz ve kurmayları MHK Başkanı Sabri Çelik’le görüştü.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisinin ardından bugün MHK Başkanı Sabri Çelik’i ziyaret etti. Cengiz görüşmeye, ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay ile birlikte gitti. Hatırlanacağı üzere 1-1 sonuçlanan derbinin ardından Galatasaray cephesi, karşılaşmayı yöneten hakem Ali Palabıyık’a verdiği kararlar nedeniyle ciddi tepki göstermişti.

Abdurrahim Albayrak maçtan sonra şunları söylemişti:

“1-1’lik beraberlikten önce yenilen haklar. Bir takım şampiyon yapılacaksa açık açık ilan etsinler. Kimse de boşuna uğraşmasın, boşuna çırpınmasın. Hakikaten son derece üzgünüm ve son derece de kızgınım. Bildiğim şeyler var. Zamanı geldiğinde bunları açıklayacağım.”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise Palabıyık’ı işaret ederek “Bu iş korkakların işi değil” şeklinde demeç vermişti.

AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

Bugün saat 16.00’da Beylerbeyi’ndeki Merkez Hakem Kurulu binasında MHK Başkanı Sabri Çelik ile yapılan görüşmenin ardından kısa bir açıklama yapan sarı-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, şu ifadeleri kullandı:

‘KARA PAZAR’I GÖRÜŞTÜK

“Hem genel hem de hayırlı olsun ziyareti yaptık, konuştuk. Görüşme kara pazar ile ilgiliydi. Daha sonra resmi sitemizden de bir açıklama yapacağız.”

KAYITLARI İSTEDİK

Öte yandan Mustafa Cengiz, Sabri Çelik ile olan görüşmede Muhittin Boşat ile Mustafa Çulcu’nun da bulunduğunu kaydederken “VAR hakemleri ile Ali Palabıyık arasındaki görüşmeleri de istediniz mi?” şeklindeki soruyu da “Tabii ki görüşmelerin kayıtlarını istedik” şeklinde yanıtladı.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.