Spor

Galatasaray’da Falcao şoku!

Galatasaray’a büyük ümitlerle transfer edilen Falcao’dan bir kötü haber daha: İlk yarıyı kapattı.

Galatasaray’da Falcao şoku! İspanyol basınına konuşan Galatasaray 2. Başkanı Albayrak, “Falcao tam olarak iyileşmek için 1 aya ihtiyacı olduğunu söyledi” dedi. Böylece Kolombiyalı’nın ilk yarıyı kapatması da kesinleşti. 

Galatasaray’a imza attığı günden beri başı sakatlık belasından kurtulmayan Falcao’dan yine kötü haber geldi.

Kendisi de üzgün

İspanyol basınına konuşan Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, “Falcao fiziksel olarak tam hazır değil. Bizimle konuşmalarında bu durumdan dolayı ne kadar üzgün olduğunu anlatıyor. Sakatlığından tam olarak kurtulması için 1 aya ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Biz de tam olarak iyileşmeden sahaya çıkmasını istemiyoruz” dedi. 

İkinci yarı oynayacak

Bu açıklamanın ardından Galatasaray’da Radamel Falcao’nun sezonun ilk yarısını kapatması da kesinleşti. 33 yaşındaki forvet, 1 Ekim’de PSG’yle oynanan Şampiyonlar Ligi karşılaşmasından beri sahaya çıkamadı. Aşil tendonundaki problemi hala geçmeyen tecrübeli oyuncu hakkında sürekli farklı bilgiler geliyordu. Ancak sarı-kırmızılı takımın ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak’ın İspanyol basınına yaptığı açıklamalar sonrasında durum netleşti. Falcao, sahaya sezonun ikinci yarısında çıkabilecek.