Spor

Galatasaray'da flaş sürpriz! Sabri Sarıoğlu....

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Galatasaray, UEFA'dan gelebilecek kadro kısıtlaması engeline karşı eski futbolcularına kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Geride bıraktığımız sezon kadrosunu yeni baştan yaratan ve şampiyonluğa ulaşan Sarı-Kırmızılılar, transfer sezonunda dikkatli hareket etmek istiyor. UEFA'dan gelebilecek kadro kısıtlaması engeline takılmak istemeyen Aslan'ın 25 kişilik kadro 21 futbolcuyla sınırlandırılırsa yeni transferlere de yer açması gerekecek.

15 ile 21 yaşları arasında minimum 3 yıl G.Saray'da forma giymiş en az 4 oyuncunun kadroda bulunması gerekirken, bazı isimler de yeniden dönebilir.

Sözleşmesi sona eren kaleci Eray İşcan'la sırf bu yüzden yollarını ayıramayan Sarı-Kırmızılılar, 27 yaşındaki file bekçisiyle sözleşme uzatmayı düşünüyor.ransfer çalışmalarını da bu kritere bakarak sürdüren Cimbom, kendi altyapısından çıkan ve şu anda Y.Malatya forması giyen Sadık Çiftpınar'la da ilgileniyor.

SABRİ SARIOĞLU DÖNER Mİ?

Fatih Terim'in göreve geldikten sonra çıktığı ilk maç olan Göztepe karşılaşmasının ardından, ‘Ben burada olsam Sabri'yi göndermezdim' sözleri hala akıllarda... Göztepe'yle yollarını ayıran Sabri Sarıoğlu, şu anda kendisine kulüp bakıyor.Teknik direktör Fatih Terim Şampiyonlar Ligi'nde mevcut altyapıdan A takımda oynayabilecek düzeyde bir oyuncu olmadığı görüşünde... Bu nedenle gelecek sezon G.Saray'ın kadrosunda mecburen olması gereken bu 4 oyuncudan biri de ‘Reyiz' olabilir.

Öte yandan geçen yıl Sparta Prag'a satılan ama Çekya'da umduğunu bulamayan Semih Kaya da bu kıstas göz önüne alındığında yeniden Florya çimlerine ayak basabilir.