Spor

Galatasaray’da ilk ayrılık! 10 milyon euro…

Galatasaray’da takıma veda edecek ilk isim belli oldu. Sarı-Kırmızılılar, Luyindama için 10 milyon euro’nun üstünde teklif bekliyor.

Galatasaray’da takımdan ayrılacak ilk isim kesinleşti. Ndiaye, Gomis, Ozan Kabak, Rodrigues ve Fernando’yu iyi fiyatlara satan Sarı-Kırmızılılar, bir ismi daha listeye ekliyor.

Galatasaray’da ara transfer dönemine hazırlık

Galatasaray geçen sezonun ara transfer döneminde 3 milyon Euro’ya kiraladığı Luyindama’nın 5 milyon Euro daha ödeyerek bonservisini almıştı. 8 milyon Euro yatırım yapılan 25 yaşındaki Kongolu stoper son olarak PSG maçında izlendiği Avrupalı scoutlar tarafından geçer not aldı.

10 milyon Euro’nun üzerinde teklif bekleniyor

Sabah‘ın haberine göre; Real Madrid maçında da yakından takip edilecek Luyindama için devre arasında Premier Lig’den 10 milyon Euro üzerinde teklifler bekleniyor. Luyindama’nın satılma ihtimalini dikkate alan Galatasaray’da stoper arayışları başlarken hedef Marcao gibi maliyeti düşük ancak potansiyeli yüksek genç oyuncu bulabilmek.

Teknik heyet, scout ekibinden alternatif oyuncuların listesini isterken önerilen isimler arasından Fatih Terim ve kurmayları da stoper listesi belirleyecek.