Spor

Galatasaray'da Sinan Gümüş, Benfica'ya Gidecek!

Galatasaray'ın genç orta sahası Sinan Gümüş'ün, Portekiz basını tarafından önümüzdeki sezon Benfica'da yer alacağı iddia edildi.

Galatasaray ile sözleşmesi 2019'da bitecek olan 32 yaşındaki genç futbolcu Sinan Gümüş'ün bir süredir Portekiz basınına göre, Lizbon ekibi Benfica'ya transfer olacağı konuşuluyor.

Portekiz ekibinin hakkında çıkan transfer haberlerinin doğruyu yansıtmaması durumunda anında yalanlama yapması ancak Gümüş hakkındaki iddialarla ilgili olarak hiçbir açıklama yapmaması nedeniyle Sarı-kırmızılı futbolcunun Benfica'ya transferine kesin gözüyle bakılıyor.

BONSERVİS BEDELİNİ DÜŞÜRMEK İSTİYOR

Kulübün bu tavrının gerçekleşecek olan transferleri adeta haber verdiği belirtildi. Sinan Gümüş ve Benfica cephesinde transferle ilgili olarak herhangi bir pürüzün kalmadığı belirtilirken, Portekiz ekibinin beklemesinin nedeni olarak Galatasaray'ın istediği 3.5 milyon Euro'luk bonservis bedeli gösterildi.

Benfica, Sarı-kırmızılıların istediği bu miktarı olabildiğince aşağı çekmek istiyor.

İLK 11'DE OYNAMASI ZOR

23 yaşındaki genç orta sahanın Benfica'nın gündemine nasıl girdiği de ortaya çıktı...

Oldukça geniş bir scout ekibi bulunan Benfica'nın izleme heyeti Gümüş'ü keşfetti. Oyuncunun Benfica'nın şu anki kadrosunda ilk 11'de oynamasının zor olduğunu belirten heyet, bunun yanı sıra bu ücret ile alınmasına karşın birçok olumlu özelliğinin olduğunu da kaydetti.

 • USD
  -0,51
  3,8669
 • EURO
  -0,49
  4,5635
 • ALTIN
  0,06
  156,70
 • PETR
  0,17
  63,4500