Spor

Galatasaray’da yönetimden divana yaptırım kararı

Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz ve kurmayları, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’na yaptırım uygulama kararı aldı.

Galatasaray’da sular durulmuyor. Başkan Mustafa Cengiz ile Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu arasındaki kriz tırmanıyor. İstifası istenen Eşref Hamamcıoğlu’yla ilgili yönetim yeni kararlar aldı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve kurmayları, Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun Cengiz hakkındaki sözleri sebebiyle istifasını istemişti. Ancak Hamamcıoğlu, istifa etmedi ve göreve devam edeceğini açıkladı.

Galatasaray’da ipler geriliyor

Habertürk Spor’dan Erhan Kaan Adıgüzel’in haberine göre başkan Cengiz ve kurmayları, divan kuruluna sert bir tavır koyma hazırlığı içinde. Kulislerde konuşulanlara göre Cengiz ve kurmayları, mevcut divan yönetiminin görev süresi boyunca artık hiçbir divan toplantısına katılmama kararını gündeme aldı.

Konu hakkındaki kesin kararın birkaç gün içinde verilmesi beklenirken yönetim toplantılara katılsa bile başkan Mustafa Cengiz’in divan kurulu toplantılarına gitmemesine kesin gözüyle bakılıyor.