Spor

'Gamer Başkan' Mustafa Cengiz oynadığı oyunları açıkladı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, eSpor'a dair açıklamalarda bulundu. Cengiz, sanal dünyada oynadığı oyunları açıkladı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de bir Gamer. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Habertürk'e eSpor dünyası hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

"ELDER SCROLLS OYNADIM"

Cengiz, "Yabancı dizi ve bilgisayar uzmanıyımdır. Oyun oynayamıyorum bu aralar... Çok da iyi oyunlar var. En son ‘Elder Scrolls Online’ oynadım. Ancak onda da alan çok büyüdü. Battlefield oynadım. Sosyal medyada görüyorum ‘Gamer başkan’ diyorlar, ona da çok gülüyorum." dedi.

Galatasaray Başkanı eSpor hakkında, "Tabii bir de E-Spor var. Bu konuda yönetici arkadaşlar çalışıyor, orada da iddialı olacağımıza inanıyorum. Yalnız Türkiye’nin bilgisayar oyunlarına yatırım yapması gerekiyor. Bu alanda ilerlemekte fayda var. WoW’un (World of Warcraft) bütçesi 5-6 milyar Dolar. Kore hükümeti Metin2 diye bir oyun çıkarttı. Büyük para harcadılar ve yatırdıklarını fazlasıyla da aldılar. Yani ben ilgili bir görevde olsam, dijital alanda genç kuşağımızı desteklerdim. Dünya çapında Türkiye’yi doğru tanıtan oyunlar yapmamız gerekir." açıklamasını yaptı.