Spor

Gökhan İnler, Beşiktaş’ın markajında

Gökhan İnler, orta saha arayışını sürdüren Beşiktaş’ın gündeminde. Siyah beyazlı kulüp, Abdullah Avcı sistemini bilen İnler’i kadrosuna katmak istiyor.

Bir yandan Gonalons, Lemina ve son olarak da Thiago Maia ile görüştüğü belirtilen Beşiktaş bu isimlerden birinin yanı sıra Gökhan İnler’i de kadrosuna katmayı hedefliyor. Medel’in Bologna ile anlaşmaya varması sonucu ”6” numara pozisyonunda ciddi bir boşluk oluşması ve Abdullah Avcı’nın oynatmak istediği sisteme uygun bir oyuncu istemesi Gökhan İnler ihtimalini kuvvetlendirdi.

İNLER PROJESİ

Beşiktaş yönetimi ise Gökhan İnler transferine bir proje gözüyle bakıyor. Medipol Başakşehir’de geride kalan 2 sezonda tek bir antrenman dahi kaçırmadı. 52 maça çıkan Gökhan İnler’in gelecek 2-3 sene içerisinde jübilesini Beşiktaş’ta yaptıktan sonra Siyah Beyazlı Kulüpte görev alarak hizmet etmeyi hedeflemesi nedeniyle Siyah Beyazlı Yönetim bu transfere farklı bir açıdan yaklaşıyor. Medipol Başakşehir cephesindeyse son olarak Mehmet Topal’ın da transfer edilmesiyle Gökhan İnler’in ayrılık talebine kulübün zorluk çıkarmayacağı belirtiliyor.

EN ÖNEMLİ ETKEN

Beşiktaş’ın Gökhan İnler’i transfer etmek istemesindeki en önemli etkenlerden biri tecrübeli futbolcunun Abdullah Avcı’nın oynatmak istediği sistemi iyi biliyor olması. Beşiktaşlı taraftarlarla arasında özel bir iletişim bulunan Gökhan İnler’in kulübü iyi tanımasının da transferin gündeme gelmesindeki bir diğer neden olarak görülüyor.

ÇARŞI’DAN AYRILMADI

Beşiktaş’tan ayrılmasına rağmen her fırsatta özel günlerde siyah beyazlı kulüple ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşımlarına devam eden Gökhan İnler kurduğu vakfa (İnler Spor ve Eğitim Vakfı) ait ofisini de Beşiktaş taraftarlarının maçlardan önce toplanma yeri olan çarşı içinden kiraladı.

Gökhan İnler transfer Beşiktaş
Gökhan İnler transfer Beşiktaş

‘BU BİR VEDA DEĞİL’ DEMİŞTİ

2016-2017 yaz transfer döneminde Leicester City ile sözleşmesi devam etmesine rağmen Beşiktaş’a transfer olmak için her türlü fedakârlığı yaptı. İnler, transferin son gününde Siyah Beyazlı ekibe bonservis bedeli olmadan imza atmıştı. O sezonun başında Karabükspor ve Akhisarspor maçlarında sergilediği performansla alkış alan tecrübeli futbolcu sakattı. Buna rağmen Galatasaray ile oynanan ve 2-2 sonuçlanan derbide sakatlığı nüksetmiş ve formasından yaklaşık 1 ay kadar uzak kalmıştı. Beşiktaş formasıyla 1 sezonda 30 maça çıkan İnler sezon sonunda ise Medipol Başakşehir ile anlaşmaya varmıştı.

TARAFTAR AYRIMASINI İSTEMEMİŞTİ

Sosyal Medya hesabından ”BU BİR VEDA DEĞİL” mesajıyla Beşiktaşlı taraftarlara seslenen tecrübeli futbolcunun paylaşımına sevgi dolu mesajlar yağmış ve İnler’in ayrılmasını taraftarlar istememişti.

2016-2017 sezonu sonunda İnler’in yeterince forma şansı bulamadığını düşündüğünü söyleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman “Seneye de bizimle olmasını istiyoruz. Ondan daha fazla faydalanmak amacındayız” demişti.