Spor

Hem futbolcu olacak hem de teknik adam!

Japon futbolunun önemli isimlerinden Keisuke Honda, futbol kariyerini sürdürürken aynı zamanda Kamboçya Milli Takımı'nı çalıştıracak.

Başarılarla dolu bir futbol kariyerine sahip olan ve son yıllarda yaptığı sürpriz transferlerle dikkat çeken Keisuke Honda, eşi benzeri görülmemiş bir anlaşmaya imza attı.

Goal'ün haberine göre; 2018 Dünya Kupası'nda Japonya Milli Takımı ile boy gösteren ve turnuvanın ardından Meksika ekibi Pachuca'dan ayrılarak Avustralya temsilcisi Melbourne City'ye transfer olan 32 yaşındaki yıldız futbolcu, sürpriz bir şekilde Kamboçya Milli Takımı'nın teknik direktörü oldu.

Futbol kariyerine Avustralya'da devam edecek olan Honda, Kamboçya'yı eş zamanlı bir şekilde idare edecek.

Kamboçya Futbol Federasyonu, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Honda ismini duyururken yıldız futbolcu da konuyla ilgili demeç verdi.

2018/08/12/kh_1.jpg

''Bu görev için heyecanlıyım''

Futbol kariyerine devam edeceğini açıklayan Honda, Kamboçya'daki görevini nasıl sürdüreceğine de açıklık getirdi.

''Her hafta Avustralya'daki kulübümde maçlara çıkacağım. Haftada bir, iki kez Kamboçya'daki ekibimle görüşerek oyuncuların durumunu kontrol etmek ve oyuncu seçimlerini yapmayı düşünüyorum. 2 yıllık kontratım var ve bu işi yapacağım için çok heyecanlıyım.''

Honda'nın yol masrafları karşılanacak

Kamboçya Milli Takımı ile olan anlaşmasına dair de açıklama yapan Honda, bu görev için herhangi bir ücret almayacağını belirterek yalnızca kendisinin yol masraflarının karşılanacağını duyurdu.

Kamboçya'da kulübü var

Futbol dünyasının her alanında aktif olan Honda'nın Kamboçya'da bir futbol kulübüne sahip olduğu biliniyor. Kamboçya 1. Ligi'nde mücadele eden Soltilo Angkor FC kulübünün sahibi olan Honda, Avusturya 2. Ligi'nde yer alan SV Horn takımının da patronu.