Spor

'İstanbul'a gelmemin Fenerbahçe'deki seçimle ilgisi yok'

Fenerbahçe'nin unutulmaz futbolcusu Alex, "Buralı değilim. Seçimlerde atabileceğim bir oyum yok" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'nin unutulmaz futbolcularından Brezilyalı Alex de Souza, Türkiye'ye gelmesinin sarı-lacivertli kulüpteki seçim süreciyle alakalı olmadığını, Süper Lig'in 26. haftasında 17 Mart Cumartesi günü yapılacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisini izlemek için geldiğini söyledi.

Alex, biyografisinin yer aldığı kitapla ilgili İstanbul'daki bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen imza günü etkiliği öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı futbolcu, İstanbul'a gelir gelmez Yoğurtçu Parkı'ndaki heykelini kardeşine gösterdiğini belirterek, "Gelir gelmez heykel ziyareti yaptık. Benim için sembolikti. Buraya erkek kardeşimle geldim. Çocukluk hayallerimiz ve yaşadıklarımızı ele aldığımızda ikimizin oraya gidip, heykelle fotoğraf çekilmemiz bizim için duygu yüklü bir andı. Benim için sembolik olsa da kardeşimle olmasından dolayı çok anlamlıydı." diye konuştu.

Geliş zamanlamasıyla ilgili spekülasyon yapıldığını aktaran Alex, şöyle konuştu:

"Herkes kendi kafasında bir şey hayal ediyor ve bunun sonucunda spekülasyonlar ortaya çıkıyor. İstanbul'a bayılıyorum. Burada yaşadım. İstanbul'da geçirdiğim zaman içinde harika anılar biriktirdim. Buraya gelmek kadar doğal bir şey yok. Hep içinden şahit olduğum derbiyi bir kez de ilk defa dışarıdan takip etmek istedim. Bunu öz kardeşimle yapıyorum. O, buradaki ortamı çok merak ediyordu. Burada bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yaşamamıştı. Merak ettiği için geldim. Bunun arkasında farklı sebepler aramaya gerek yok. İstanbul, beğendiğim ve çok sevdiğim bir yer."

SEÇİMLE İLGİSİ YOK

Fenerbahçe'deki seçimde oy kullanma hakkının olmadığını anlatan Alex de Souza, "Fenerbahçe'de yaklaşmakta olan bir seçim var. Bu süreçte resmi olarak görünen bir, muhtemel olarak karşılıklı mücadele edecek iki aday var. Biri başkan Aziz Yıldırım, diğeri de Ali Koç. Bu, spekülasyonlar içinde seçimin bir parçasıymışım gibi gösterilen yorumlar da kulağıma geliyor. Buralı değilim. Seçimlerde atabileceğim bir oyum yok. İstanbul'a gelmemin Fenerbahçe'deki seçimle ilgisi yok. Buraya geliş sebebim, gezmek, görmek, derbiyi izlemek ve dostlarımla hasret gidermek üzerine. Ne seçimle bir ilgim ne de kullanacağım bir oyum var. Bunlarla bir ilgim yok." ifadelerini kullandı.