Spor

Louis van Gaal tamam! Fenerbahçe ikna etti

Teknik adam arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, deneyimli hoca Louis van Gaal'i ikna etti.

Ali Koç, başkanlık görevine seçilmesinin ardından takımdaki yapılandırmayı sürdürüyor. Sportif direktörülük koltuğuna Comolli'nin gelmesinin ardından teknik adam arayışları da hız kazandı.

Milliyet'ten Senad Ok'un haberine göre, arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, Hollanda futbolunun efsane teknik adamlarından Louis Van Gaal ile masaya oturdu.

Uzun görüşmeler sonunda tecrübeli teknik adamı ikna ederek İstanbul'a davet eden Fenerbahçe, Van Gaal ile son detayları İstanbul'da çözmeyi düşünüyor.

Sarı-lacivertli ekip, Van Gaal ile yapacağı son görüşmenin olumlu geçmesi durumunda Hollandalı çalıştırıcıyla ilgilendiklerini yarın Comolli için düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacak.

Kariyeri boyunca Ajax, Barcelona, Alkmaar Bayern Münih, Hollanda ve Manchester United'da görev yapan 66 yaşındaki teknik adam, Hollanda futbolunun yakın dönemdeki en önemli çalıştırıcılarından biri olarak biliniyor.

Kariyerinde son olarak Manchester United'ı çalıştıran Van Gaal, iki sezon görev yaptığı İngiliz devinde bir sezonu dördüncü, diğer sezonu ise beşinci bitirerek eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Van Gaal iki sezondur kulüp çalıştırmıyor.