Spor

Lucescu'dan Türkiye-İsveç maçı öncesi değerlendirme

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Lucescu, "Umuyorum ki iyi bir sonuç elde edeceğiz" açıklamasında bulundu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, UEFA Uluslar Ligi'nde bugün İsveç ile yapacakları maçın önemini bildiklerini ve buna göre mücadele edeceklerini söyledi.

Lucescu, milli futbolcu Cenk Tosun'un da katılımıyla Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda gerçekleştirilen basın toplantısında, kendileri için tüm maçların önem taşıdığını ve bunun da farkında olarak mücadeleye çıkacaklarını dile getirdi.

Yeni ve genç bir ekip oluşturduklarını belirten Lucescu, şunları kaydetti:

"Oyuncularımızın tecrübelerini yükseltmeye çalışıyoruz. Zannediyorum Avrupa'nın en genç milli takımına sahibiz. Gelecek bu ekibin olacak. Tabii iyi sonuçlar almamız gerekiyor. Sonuçlar performansınızı yukarı çeker. Bu da takımın iyi olduğun gösterir. Maçın bilincindeyiz. Bazı oyuncularımız müsait olmasa da elimizdeki kadro, işin önemini biliyor. Bu yüzden umuyorum ki iyi bir sonuç elde edeceğiz. Deplasmanda İsveç ile yaptığımız maçtaki gibi seyirci desteği bekliyoruz. Çünkü bu gençlerin seyirci desteğine ihtiyacı var."

"Gençlerle milli takımı biraz daha ileriye taşımak istiyoruz"

Lucescu, yaklaşık bir yıldır kadroda şu an yer alan oyuncularla çalıştığını vurgulayarak, hepsinin performanslarının daha üst seviyelere geldiğini belirtti.

Milli takımda oynayan futbolcuların çoğunun kendi takımlarında ilk 11'de oynar vaziyette olduğunu vurgulayan Lucescu, "Birçok oyuncumuz gözle görülür iyi bir pozisyona çıktı ve bunu da çalışmaları sayesinde gerçekleştirdiler. Bundan önceki ekip, tabii ki Türk milli takımını bir yerlere getirdi. Ancak bir orta yaş söz konusuydu. Şimdi gençlerle milli takımı biraz daha ileriye taşımak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

"Burak Yılmaz'ı almak istiyordum"

Emre Akbaba'nın kendileri için önemli bir oyuncu olduğunu ve şu anki kadroda bulunmamasının üzüntüsünü yaşadıklarını kaydeden Lucescu, "Emre'nin oyun anlayışımızda önemli bir pozisyonu vardı. Mehmet Topal da yeni ameliyattan çıktığı için böyle bir maça hazırlıklı olamayacak. Ama şu anda bizimle beraber. Enes'in biraz sağlık problemi var. Burak Yılmaz'ı almak istiyordum. Lakin son yaşanan olaylar, gelişmeler ve kulübüyle yaşadığı olaylardan dolayı mümkün olmadı. Bir santrfor arıyordum. Umut Bulut var. Ancak Umut Bulut 34 yaşında. Bulamadım. Doğal olarak Enes Ünal'ın hastalığından dolayı olmadı. Ama çok iyi bir ekibim var." ifadelerini kullandı.