Spor

Malatyasporlu Buğra Çağıran Murat 131'e biniyor

Evkur Yeni Malatyasporlu Buğra Çağıran, milyon dolarlık otomobilleriyle bilinen birçok futbolcunun tam tersine, 'Murat 131' marka otomobile biniyor.

Evkur Yeni Malatyasporlu Buğra Çağıran, milyon dolarlık otomobilleriyle bilinen birçok futbolcunun tam tersine, 'Murat 131' marka otomobile biniyor. Buğra'nın "Arabanı sat" diyenlere cevabı ise "Paranız yetmez" oluyor.

GÖZÜ GİBİ BAKIYOR

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'a 2016- 2017 sezonunda transfer olan 23 yaşındaki Rahman Buğra Çağıran, diğer futbolcular gibi lüks ve pahalı otomobillere binmek yerine eski model araca binmeyi tercih ediyor. 

1980 model Murat 131 model otomobiliyle kent sokaklarında dolaşan Çağıran, görenleri şaşkına çeviriyor. Çağıran, aracına da gözü gibi bakıyor.

2018/04/10/bugra.jpg

Eski model aracı kentte yaşayanlar tarafından bilinen futbolcu şunları söyledi: 

"Tesise gelirken futbolcu arkadaşlarım yanımdan geçtiklerinde gülüp, korna çalıyorlar. Tabi benimle yarışmaya kalkıyorlar, o biraz zor da. Eğlenceli hepsi geliyor, takılıyor 'arabanı satın alacağım' diyen de oluyor. Cevabını alıyorlar tabi 'paranız yetmez' şeklinde. Geçen gün mesela İssam Chabake yolda yanıma geldi. Camı açtı. Güldü ve devam etti. Çok hızlı araban var diyor. Adem Büyük ve Eren Tozlu ağabeyler daha çok yanımda gazlayarak devam ediyorlar.Aracı Malatya'dan aldım ve olabildiğince orijinal tutmaya çalıştım. Aldığımdan sonra pek fazla bir şeyle oynamadım. Daha çok böyle göze hitap eden, benim de zevkime uyacak şekilde buradaki birkaç arkadaşlarımla beraber arabayı modifiye ettik. Onun dışında çoğu tarafını Türk bayrağıyla donatmaya çalıştım. Araba biraz daha farklı oluyor. Düz bir otomatik araba sürerken ki hazla bunun arasındaki haz çok farklı oluyor. Kapıyı kapatıyorsunuz cam kolu düşüyor. O bile farklı bir duygu olabiliyor. Motorunun yağını kontrol etmek, suyunu kontrol etmek farklı heyecanlar yaratabiliyor. Tabi bu bir bakış açısı. Ben böyle şeylerden biraz daha zevk alıyorum."