Spor

Manisaspor aç susuz elektriksiz maça hazırlanıyor

Süper Lig’de bir dönem fırtınalar estiren Manisaspor’a borçlarından dolayı haciz geldi. Şimdi elektriksiz, susuz ve doğalgazsız maçlara hazırlanıyorlar.

Yarım asırlık tarihe sahip olan Manisaspor eski futbolcularına olan borçları nedeniyle çok zor günler geçiriyor. 15 puanı silinen ve TFF 2. Lig’in dibine demir atan kulüp, tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Borçlarından dolayı kupaları bile haczedilen Manisaspor’un 8 aydır biriken borçları nedeniyle elektrikleri, doğalgazları kesildi.

MUM IŞIĞINDA ANTRENMAN YAPIYORLAR

Su ve doğalgazı kapatılan tesislerde futbolcular antrenman yapmayı sürdürüyor ancak bu durum insanın içini acıtıyor. Futbolcular ısınmak için tenekede odun yakıyor. maçlara bile mum ışığı altında çalışıyorlar. Hepsinin tek tek bir amacı var. Manisaspor’u ligde tutabilmek.

SON GELİNEN DURUM FELAKET

Kulübün İkinci Başkanı Altan Çakıcı bütün Manisa halkını kendilerine destek olmaya çağırdı. Deplasmanlarda 25 bin, iç saha maçlarında ise 7 bin TL masrafları olduğunu söyleyen Çakıcı şu anda gelinen durumu felaket olarak niteledi. Çakıcı ‘Faturaları bile ödeyemez hale geldik. 80 bin TL elektrik, 80 bin TL de doğalgaz borcumuz var. Elektrik kesildiği içni üniversiteye hazırlanan bazı futbolcularımız mum ışığında ders çalışıyor’ dedi.

BAYGELDİ: ANAHTARLARI VERMEYE HAZIRIM

Kulüp Başkanı Bülent Baygeldi ise bugüne kadar kazanılan 22 kupanın bile haczedildiğini söyledi. Toplam borçlarının 55 milyon TL olduğunu belirtti. ‘Ligin bitmesine 10 haftar var’ diye Baygeldi Türkiye’ye seslendi: Bu çocuklar sokakta kalacak. Bu çocuklar sokağa düştüğünde kim mutlu olacak? Kim gelip ‘Ben kurtarırım’ diyorsa anahtarları vermeye hazırım.