Spor

Mario Balotelli Beşiktaş’a mı geliyor? Sürpriz çağrı

Verona ile çıktıkları karşılaşmada ırkçı saldırılara maruz kalan Mario Balotelli, Siyah-Beyazlı taraftarlar tarafından Beşiktaş’a davet edildi

Brescia forması giyen dünyaca ünlü yıldız Mario Balotelli, İtalya’da yine ırkçı saldırıların hedefi oldu. 29 yaşındaki futbolcu, Verona ile oynanan maçta ırkçı saldırılara maruz kalınca karşılaşmayı yarıda bırakmak istedi.

Mario Balotelli yine ırkçı saldırılarla baş başa

Bir pozisyon sonrası taraftarların tezahüratlarını duyan golcü futbolcu ırkçı söylemlere daha fazla dayanamadı. Sinirlenerek topu sert bir şekilde tribünlere yollayan Balotelli’yi takım arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Verona’nın Brescia’yı 2-1 mağlup ettiği takımının tek golü 85. dakikada Mario Balotelli’den geldi.

İtalya bunu hep yapıyor

İtalya Serie A’da daha önce Napoli forması giyen Kalidou Koulibaly de ırkçı saldırılara maruz kalmıştı.

Beşiktaş’tan sürpriz çağrı

Mario Balotelli’nin ırkçı saldırıya maruz kaldığı görüntüler sosyal medyada da gündem oldu. Beşiktaşlı taraftarların uzun süredir Siyah-Beyazlı forma altında görmek istedikleri oyuncu için Twitter’da kampanya başlatıldı.

Irkçılığın karşısında olduklarını belirten Siyah-Beyazlı taraftarlar, sosyal medyada, Balotelli’yi etiketleyerek “Come to Beşiktaş” (Beşiktaş’a gel) yazdılar.

Beşiktaşlı bir sosyal medya kullanıcısı Balotelli’ye “Saygı görebileceğin, taraftarla bütünleşebileceğin bir yer var, burada ırkçılık yok! Come to Beşiktaş” diyerek seslendi.

Başka bir sosyal medya kullanıcısı ise, “Türk taraftarlar delidir doludur. Sahaya atlar yeri gelir su atar çakmak atar ama asla insanın yaradılışına hakaret etmez. Ten rengiyle alay etmez. İtalya yıllardır aynı mevzu seninleyiz Balotelli” dedi.

Siyah-Beyazlı bir taraftar ise, “Sezon başında bonservisi elindeydi. Burak Yılmaz’ın sakatlığı ve yaşı aşikardı. Yapacakları en iyi iş seni Beşiktaş’a getirmek olacaktı. Yapamadılar. Yapmadılar. Come To Beşiktaş Balotelli” ifadelerini kullandı.