Spor

Medipol Başakşehir’de Okan Buruk imzaladı

Medipol Başakşehir’de Abdullah Avcı’nın ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevine gelen Okan Buruk, resmi imzayı attı.

Abdullah Avcı’nın görevden ayrılmasının ardından Medipol Başakşehir‘in teknik direktörlük koltuğuna oturacak olan Okan Buruk, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen törenle resmi imzayı attı.

Geçen sezon Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un başında olan Buruk, turuncu lacivertli ekiple 2 yıllık anlaşmaya vardı. Törene kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ da katıldı.

“ADEBAYOR, SERDAR VE BAJIC İLE DEVAM ETMEYECEĞİZ”

İmza töreninde açıklamalarda bulunan başkan Göksel Gümüşdağ, Okan Buruk’un 5 yıldır hasret duydukları şampiyonluğu kendilerine getireceklerine inandığını belirtti. Öte yandan Gümüşdağ, sözleşmesi biten Adebayor, Serdar ve Bajic ile yolların ayrılacağını dile getirdi.

Gümüşdağ, “20-25 gündür medyada takımın tamamının transfer olacağı haberleri var. Bunlar doğru haberler değil. Yüzde 90’nı doğru değil. Biz 5 yıldır kazandığımız ezberi, zirveyi zorlayan halini koruyarak ve daha da yukarı çekeceğiz. Sözleşmesi biten dışında hiçbir oyuncu vermek istemiyoruz. Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmak ve ligde şampiyon olmak istiyoruz. Adebayor, Serdar, Bajic gibi sözleşmesi biten oyuncularımız var. Bu isimlerle devam etme gibi bir düşüncemiz yok” ifadelerini kullandı.

BURUK: “HEDEFLERİMİZ BÜYÜK”

Medipol Başakşehir’in eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya, imza attığı başarılar nedeniyle teşekkür eden Okan Buruk, hedeflerinin büyük olduğunu belirtti.

Buruk, “Başkanımıza ve yönetime beni bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Hedeflerimiz büyük… Ben de 6 yıldır Süper Lig’de bu yarışın içindeyim. Başakşehir gibi idealleri olan, kurumsallaşan bir kulüpte çalışmak benim için büyük mutluluk. Hedeflerimiz büyük. Öncelikle ligde bunun altını çizmeliyiz. Mevcut kadro ile devam edip takviyelerle yolumuza gideceğiz. Şampiyonlar ligi bizim için çok önemli. Başakşehir’in Şampiyonlar Ligi’ne girmesi ülkemiz için önemli. İlk hedefimiz bu. İyi bir ekip ve takım var. Mutlu bir aile var. Bir başarı öyküsü var burada. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Bunun üstüne koyup, hedeflerimize ilerlemek istiyorum” dedi.