Spor

Mehmet Ekici Beşiktaş’a mı geliyor? Açıklama geldi

Mehmet Ekici, Beşiktaş’a mı transfer oluyor. Mehmet Ekici ile Fikret Orman’ın telefonda görüştüğü haberlerine kulüpten açıklama geldi.

Mehmet Ekici’nin Beşiktaş’a transfer olacağı haberleri spor gündeminde yer almıştı. Fenerbahçe forması giyen 29 yaşındaki oyuncunun Siyah-Beyazlı kulüple anlaştığı iddia edildi.

Ancak çok geçmeden Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nden bir açıklama geldi. Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı medya organları tarafından; Kulübümüzün Fenerbahçe Spor Kulübü futbolcusu Mehmet Ekici ile ilgilendiği ve Başkanımız Fikret Orman ile Futbol Direktörümüz Ali Naibi’nin Mehmet Ekici ile görüştüğü şeklinde yayınlanan haberler, tamamıyla gerçek dışıdır.

Başkanımız Fikret Orman ile Futbol Direktörümüz Ali Naibi, söz konusu futbolcu için herhangi bir transfer görüşmesinde bulunmamıştır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.”

Öte yandan Fanatik’te yer alan habere göre; Ekici ile Başkan Fikret Orman’ın telefonda görüştüğü iddia edildi. Orman’ın transferi için bizzat yakından ilgilendiği Ekici’ye “Seni takımda görmek isteriz. Abdullah Avcı yepyeni bir ekip kuruyor. Bu dinamik kadroda yer bulacağını düşünüyoruz. Kulübünle tüm bağlantılarını kopardıktan sonra detayları konuşalım” dediği öne sürüldü.

Mehmet Ekici’nin ise Fikret Orman’ın tavrından memnun olduğu Fenerbahçe ile sözleşmesini feshetmeyi planladığı belirtildi.