Spor

Melih Mahmutoğlu'nda Ataman'a jet yanıt

Ergin Ataman'ın, Obradovic ile yaşadığı gerginlik sonrası Anadolu Efes'e gelmek istediğini iddia ettiği Melih Mahmutoğlu'ndan Ataman'a yanıt gecikmedi.

Fenerbahçe Doğuş takımının kaptanlığını yapan Melih Mahmutoğlu ile takım koçu Željko Obradović'in arasındaki gergin anlarla ilgili olarak Anadolu Efes'in antrenörü Ergin Ataman konunştu. Geçtiğimiz yıllarda benzer bir durumu yaşayarak Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından rekor para cezası verilen Ergin Ataman, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ataman, "Obradovic'in yaptığı harekete bir şey söylemek bana düşmez ama yorumum şu olabilir; Ben kimsenin görmediği bir olayda linç edildim, üstelik 75 bin TL'lik para cezasına çarptırıldım. Burada TV'de, kamuoyu önünde gerçekleşen bir olayda, TBF, spor kamuoyu duyarsız kaldı." dedi.

"MAHMUTOĞLU BİZE GELMEK İSTEDİ"

Ardından Melih Mahmutoğlu'nun menajerinin kendisini arayarak milli basketbolcuyu Efes'e alıp alamayacağını sorduğunu söyleyen Ataman, "Sonuçta bu harekete maruz kalan çocuk da A Milli Takım kaptanı. Bu çocuğun menajerlerinin olaydan hemen 1 gün sonra beni arayıp, 'Çocuk Fenerbahçe'den ayrılmak istiyor. Efes'e alır mısın?' dedikleri, benim de, 'Hayır. Kesinlikle. Böyle bir olaydan ötürü bir oyuncuyu almam. Ancak serbest kalırsa, serbest kaldığı gün normal bir oyuncu olarak düşünebilirim' dediğim ortada. Ben her şeyde açık ve netim" dedi.

Ancak Ataman'ın bu iddiasına Melih Mahmutoğlu'ndan yanıt gecikmedi.

"MUTLULUK DUYDUĞUM YERDEYİM"

Konuyla ilgili olarak kişisel Twitter hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yapan Melih Mahmutoğlu, hayalini kurduğu Fenerbahçe Doğuş takımının kaptanı olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirtirken, "Sayın Ergin Ataman, olmak istediğim ve olmaktan büyük mutluluk duyduğum yerin neresi olduğunu fotoğrafta görebilir" dedi.

İşte Melih Mahmutoğlu'nun o açıklaması:

2018/02/10/melih.jpg