Spor

Merih Demiral: Ülkemizin yüzünü kara çıkarmayacağız

İtalyan devi Juventus’a 18 milyon Euro bonservis ücreti karşılığında transfer olan Merih Demiral, “Orada bize inanları mahcup etmeyeceğim” dedi.

Sassuolo’dan 18 milyon Euro bonservis ücretiyle İtalyan devi Juventus’a transfer olan 21 yaşındaki milli savunmacı Merih Demiral, İtalya’ya gitmeden önce TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Çocukluğundan beri Avrupa’da oynamanın en büyük hayali olduğunu belirten Demiral, “Her küçük çocuğun hayalidir büyük takımlarda oynamak. Kısa sürede büyük bir takıma gittiğim için çok mutluyum. İnşallah kariyerimi Avrupa’da sürdürmeye devam edeceğim” dedi.

“ÇOK DEĞERLİ OYUNCULARI OLAN BİR TAKIMA GİDİYORUM”

Juventus’un çok değerli oyuncuları olduğuna değinen Merih Demiral, “Bu bizim için yeni bir başlangıç, yeni bir adım. İnşallah ülkemizin yüzünü kara çıkarmayız. Çok değerli oyuncuları olan bir takıma gidiyorum. Bu benim için büyük avantaj. Çünkü onlardan öğreneceğim çok şey var. Juventus’ta ülkemi gururla temsil etmek istiyorum. Biraz heyecanlıyım. Ancak orada bize inanları mahcup etmeyeceğim” ifadelerini kullandı.