Spor

Metin Diyadin ile Giresunspor röportajı / Özel Haber

Sezon başında Giresunspor ile sözleşme imzalayan ve müthiş bir başlangıç yapan teknik direktör Metin Diyadin sadecehaber.com'un sorularını yanıtladı.

"Sezon öncesi sözleşme imzaladık bu nedenle sezon öncesi planlamasını da istediğim gibi yapabildik" diyen Giresunspor Teknik Direktörü Metin Diyadin, bu hafta Gaziantepspor ile oynayacakları maçtan önce sadecehaber.com'a özel açıklamalarda bulundu.

Bu haftaki rakibimizin ön tarafı çok güçlü

Her şey istediğimiz gibi gitti. Allah’a şükür sezona iyi bir başlangıç yaptık. Bu hafta bir iki eksiğimiz var ama eksiklikleri kapatacak kadro zenginliğine sahibiz.

Bu hafta oynayacağanız Gaziantepspor alt sıralarda yer alan bir takım. Ancak lider olduğunuz için bütün takımlar sizle oynadığı maçlara farklı bir motivasyonla çıkıyorlar.

Çok doğru. Ancak şunu da hemen ekleyeyim bu ligni altı ya da üstü diye bir ayrım yok. Rakibimizin de kadrosu özellikle ön tarafı ve orta sahası çok güçlü. Gaziantepspor'un şu an puan cetvelinde bulunduğu yer kadrosunun karşılığı değil.

Metin Diyadin her gittiği takımda futbolun doğrularını uygulayan, hücum futbolu oynatan bir teknik direktör. Gireunspor'da da bu geleneğin devam ettiğini görüyoruz.

giresunspor teknik direktörü metin diyadin röportaj

Mümkün olduğunca futbolun doğrularını yapmaya çalışıyoruz bu doğru bir tespit. Kendi oyun kalitemizi korumaya çalışıyoruz. Biz doğru oynayıp istediğimiz sonucu almayı istiyoruz. Bu haftaki sınavımız da zor bir maç olacaktır. Bütün takımlar bize karşı bileniyor. Farklı motivasyonları olacaktır. Biz de bunu bilerek sahada olacağız.

Bu hafta eksik var mı takımda?

Bu hafta iki eksik var. Caner ve Onur bu hafta deplasmanda oynayacağımız karşılaşmada forma giyemeyecekler. Ancak kadro derinliğimiz, bu iki eksiğin yokluğunu kapatacak güçte.

Editörün notu: Giresunspor TFF 1. Lig’in 7. haftası itibariyle 15 puanla lider durumda. Onu 14 puanlı iki takım Ümraniyespor ve Elazığspor takip ediyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise yine 13 puanlı Altınordu ve Rizespor bulunuyor. 

 • USD
  -0,62
  3,8627
 • EURO
  -1,05
  4,5378
 • ALTIN
  -0,46
  155,89
 • PETR
  -0,19
  63,2200