Spor

Mustafa Cengiz açıkladı! Galatasaray Kulübü satılıyor mu?

Galatasaray'ın Olağan Genel Kurul'unda konuşan Başkan Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün satılmasına yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi

Galatasaray Kulübünün yeni başkanı Mustafa Cengiz, Şubat ayı Olağan Genel Kurul'da basında çıkan "Galatasaray Çinliler'e satılıyor" iddialarına açıklık getirirken Dursun Özbek ise kendi dönemiyle ilgili açıklamalar yaptı. 

İlk olarak söz alan Başkan Mustafa Cengiz, "Galatasaray'ın dağ gibi sorunları var. Bu geçmişe dayalı. 60 milyon TL'ye yakın ödeme yaptık. 19 milyon TL vergi ve SSK borcu ödedik. İki futbolcunun alacakları ödenmediği için federasyondan yasağımız vardı, bu iki futbolcuya toplam 22 milyon TL ödedik." dedi.

"PARASINI TAMAMEN ALAMADIK"

Kulübün durumuyla ilgili itiraflarda bulunan Cengiz, "Göreve geldik, kasaya baktık 5 kuruş yok. Bu kadarını beklemiyordum. Biz sızlanmayı ağlamayı sevmiyoruz. Hızla çalıştık ve borçsuzluk kağıdını alarak Nagatomo'yu transfer ettik. Ndiaye'nin parasıyla borçları ödediğimiz söylendi. Manavda karpuz satmıyoruz, parasını tamamen alamadık." ifadelerini kullandı. 

2018/02/14/dursun_2.jpg

SATIŞ İDDİALARINI YANITLADI

Satış iddiasına cevap veren Cengiz, "Milan kulübünün CEO'su geliyor, bizden rica ediyor loca ayırıyoruz. 'Galatasaray Çinliler'e satılıyor' diye haber çıkıyor. Ben 'Galatasaray satılırsa, ben Galatasaray'ı bırakırım' dedim. Hala bunun arkasındayım. Dursun Özbek, alacaklarını istemekte haklı. Bunları ödeyeceğiz ancak alacaklarının bir kısmını güvence altına alabilmek için gelecekteki gelirimize temlik koydurmuş. Kendisine 28 milyon TL ödemeye yetkili olamam. Genel kurul 'bağışlıyoruz' derse, bir şey diyemem" şeklinde konuştu. 

2018/02/14/dursun.jpg

"NEDEN 12 MİLYON EURO YAZIYORSUNUZ?"

Ardından söz alan Dursun Özbek'in ise hakkında öne sürülen iddialara yanıt verirken gözleri doldu. 

Özbek, "Ndiaye'nin transferinde 7.5 milyon euro bonservisi var. KAP'a da bildirmişiz bunu. Peki bunu neden 12 milyon euro olarak yazarsınız? Evet, menajerlik parası vardır. Ancak 16 milyon euro'ya satılarak 6 ayda 8 milyon euro kar ettirmiştir. Cavanda'yı 1,8 milyon euro'ya aldık. Bu transfer yaptığımız hatalardan biridir. Galatasaray Kulübü için bugün 150 milyon TL kefaletimiz var. Yeter ki Galatasaray bayrağı her yerde dalgalansın. Galatasaray'daki görevim boyunca 250 milyon TL elimizi taşın altına soktuk. Bunları size daha önce hiç anlatmadım." dedi.