Spor

Negredo Beşiktaş'tan ayrılıyor! Ama bir şartı var

Beşiktaş yönetimi, Alvaro Negredo'yla yolları ayırmak için masaya oturdu. Ancak İspanyol golcünün bir şartı var.

Yeni sezon hazırlıklarını hızla sürdüren Beşiktaş, bir taraftan da oyuncularına gelen teklifleri değerlendiriyor. Siyah-Beyazlı kulüp, büyük umutlarla transfer ettikleri ancak bekleneni alamadıkları Alvaro Negredo ile yol ayrımında. Negredo'yla yolları ayırmak için konuşan yöneticilere 32 yaşındaki oyuncu şart koştu.

Habertürk'ten Kartal Yiğit'in haberine göre; Siyah-beyazlı kulüpten yıllık 4 milyon 350 bin Euro gibi bir rakam kazanan İspanyol futbolcunun şu ifadeleri kullandığı öğrenildi.

"Eğer oynama şansım yoksa ve istenmiyorsam size zorluk çıkarmam. Ancak alacağım teklif önemli. Burada aldığım parayı aramam iyi bir şart oluşursa giderim."

Bu düşünce yönetimi rahatlatırken bu kez nasıl bir teklif geleceği konuşuluyor.

GELEN RAKAMLAR RAHATSIZ ETTİ

Alvaro Negredo için beklenen talebi alamayan Beşiktaş'a Avrupa kulüplerinden komik rakamlar önerildiği öğrenildi. Parasının büyük bölümünü Beşiktaş'ın ödemesi yönünde görüşler alan yönetim, bu durumu makul karşılamadı. 

Transferde sıkıntı yaşamak isteyemeyen yönetim, teklif gelmesi halinde oyuncunun kendi alacağından kurtulmak için bonservis konusunda esnek olacak.

Beşiktaş geçen yaz transfer döneminde Alvaro Negredo'yu, 2,50 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Valencia'dan transfer etmişti.