Spor

Negredo transferinde skandal! Kaçak 4 milyon Euro

Atilla Türker'in iddiasına göre F.Bahçe ve G.Saray'a bedelsiz önerilen Negredo için Beşiktaş'ın kasasından 2,5 milyon Euro çıktı. Para, buhar oldu.

Menajerlik dosyalarıyla Türk futboluna damga vuran gazeteci Atilla Türker, haberlerine bir yenisini ekledi. Atilla Türker, Beşiktaş'ın bu yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı İspanyol santrfor Alvaro Negredo'nun transferinin perde arkasını kaleme aldı.

Türker, İspanyol golcünün aslında serbest olduğunu ancak buna karşın Beşiktaş'ın kasasından 2,5 milyon Euro çıktı. İşte Atilla Türker'in konuyu ele aldığı yazı:

"Sezon başında Negredo serbestti. Yani bonservisi elindeydi. Bedavaydı. Ama bonservis bedeli olarak Beşiktaş’ın kasasından 2,5 milyon Euro çıktı, Valencia’nın kasasına girdi. Bu para daha sonra Valencia’dan çıktı ve sonrasında adeta buhar oldu!" 

G.SARAY VE F.BAHÇE'YE BEDELSİZ ÖNERİLDİ

"Çok ilginç bazı bilgiler vereyim. Negredo, Beşiktaş’tan önce Galatasaray ve Fenerbahçe’ye bonservissiz önerildi. Ama alınmadı.

Galatasaray’ın o dönemki sportif direktörü Cenk Ergün, Negredo transferi için 10 gün arayla 2 kez Madrid’e gitti. Negredo’nun menajeri olan Juanma Lopez’le görüştü. Bu 2 görüşme de Lopez’in ofisinde gerçekleşti. Bonservis bedeli olmadan Negredo’nun transfer edilmesi konusunda tam bir anlaşma sağlandı. Negredo’nun yıllık ücreti 3,5 milyon Euro olarak belirlendi. Ancak Igor Tudor, Negredo’ya sıcak bakmadı, Gomis’i istedi. 

Negredo, daha sonra yine bonservissiz olarak Fenerbahçe’ye önerildi. Ancak yine kabul görmedi, Soldado tercih edildi. Sonuç olarak... Negredo’nun transferinde Beşiktaş’ın kasasından 2,5 milyon Euro bonservis bedeli çıktı. Kendisiyle de yıllık 4 milyon 350 bin Euro üzerinden 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalandı. Yani... Arada 4 milyon Euro’dan fazla bir kaçak var."