Spor

Ogün Altıparmak’ın oğlu Fenerbahçe’den ihraç edildi

Fenerbahçe’nin efsanelerinden Ogün Altıparmak’ın oğlu Okan Altıparmak, kulüp başkanı Ali Koç’a FETÖ iddiasında bulunduğu iddiasıyla kulüpten ihraç edildi.

Fenerbahçe’nin efsanelerinden Ogün Altıparmak’ın oğlu Okan Altıparmak, Ali Koç hakkında FETÖ iddiasında bulunması nedeniyle kulüpten ihraç edildi.

Fenerbahçe’nin olağan mali genel kurulu Ülker Stadı’nda yapıldı. Kurulda yönetim kurulunun ihraç kararı aldığı 4 isim için oylama yapıldı. Sosyal medyadan Ali Koç’a FETÖ suçlaması yaptığı iddia edilen Okan Altıparmak, oy çokluğuyla ihraç edildi.

ALİ KOÇ AFFINI İSTEDİ

Karar, oylamaya sunulmadan önce Okan altıparmak savunma yaptı. Suçlamaları reddeden Altıparmak, yanlış anlaşıldığını belirterek Ali Koç’tan özür diledi. Okan Altıparmak’a yapılan olumsuz tezahüratlara baba Altıparmak tepki gösterdi. Olay üzerine Koç, Ogün Altıparmak’ın yanına giderek kısa bir konuşma yaptı.

Okan Altıparmak’ın ardından Koç söz alarak, üyelerden Altıparmak’ın affedilmesini istedi.

Ali Koç ayrıca şunları söyledi: “Ne yazıkki seçim döneminde başkanın ve ona yakın olan bazı insanların bana bu yakıştırmaları yapmasından dolayı bazı insanlar etkilendi. 3 Temmuz’da yaşadıklarımızdan sonra bir seçim kazanma uğruna, o yakıştırmayı yapanlara daha çok kırıldım. Okan saçma sapan tweetler attı. Sonra 20 sayfalık savunmasını bize yolladı. Dosyayı da etraflıca okuduk. Hayatta affedilmeyecek hiçbir şey yoktur. Okan’ın yaptığı açıklamaları inandırıcı bulmamakla beraber Ogün ağabeyin hatırına affedilmesini istiyorum.”

Altıparmak’ın ihraç edilmesine yönelik yapılan oylamada Koç, red oyu kullandı. 196 kabul, 123 ret oyu verilen oylamada Altıparmak, Fenerbahçe Kulübü üyeliğinde ihraç edildi.

İKİ ÜYE İHRAÇ EDİLDİ, İKİ ÜYE KALDI

FETÖ/PDY üyesi olmakla suçlanan Tayfun Oktay, savunmasında bu suçlamaların OHAL Komisyonun bu suçalamaları düşürdüğünü ve haklarının iade edildiğini belirtti. Oktay’ın ihraç kararı genel kurul üyelerince kaldırıldı.

Genel kurulda Okan Altıparmak ile birlikte, Eski başkan Aziz Yıldırım’a hakaret ettiği gerekçesiyle ihracı istenen Ayça Hacıalioğlu oylamayla ihraç edildi.

Aynı suçlamayla ihracı istenen İrfan Yılmaz hakkındaki karar ise reddedildi.