Spor

Oğuz Çetin'den flaş Fatih Terim cevabı!

Genç futbolseverlerin katıldığı bir söyleşi yapan Oğuz Çetin, Fatih Terim ile ilgili yöneltilen soruya verdiği cevapla spor gündemine oturdu.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Spor Söyleşileri programının konuklarından olan Oğuz Çetin, spor gündemini değerlendirirken genç katılımcıların sorularını yanıtlamayı da ihmal etmedi.

Türk futbolu hakkında yaptığı söyleşide bir öğrencini kendisine sorduğu, "Siz ve Fatih Terim İmparator olarak anılıyorsunuz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Oğuz Çetin'in, "İmparator mu? İmparator dediğiniz kişi topluma örnek olması gereken kişilerdir. Birine kafa atıp, mekan basıp, ağzından küfür eksik olmayan insanlara farklı bir şekilde ifade de bulunmalıyız" cevabıı verdiği iddia edilmişti. 

Oğuz Çetin konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

"TERİM'İ TASVİP ETMİYORUM!"

Söylediği iddia edilen açıklamalarla ilgili konuşan Oğuz Çetin, "Türkiye’de faal olarak futbol hayatım devam ederken bana imparator deniyordu. Ben futbolcuyken bana imparator lakabı verildi. Oyun stili olarak Alman efsanesi Beckenbauer’e benzetiliyordum, öyle bir oyuncuydum, karakterimden dolayı Türkiye’de imparator lakabını alan ilk isim benim. Daha sonra Galatasaray camiası Fatih Terim’in teknik direktör olarak kazandığı başarılardan sonra kendisine İmparator demeye başladı. Fatih Terim’in başarılarına saygı duyuyorum ama bir toplumda İmparator lakabını alabilmek için ona uygun davranmak gerekiyor. Fatih Terim’i yaşadığı bir takım olaylardan dolayı tasvip etmiyorum ama İmparator denmesine de kendi camiası açısından saygı duyuyorum. Ben sadece bunları söyledim küfür, kafa atma, mekan basma ifadelerini kullanmadım" dedi.