Spor

PFDK'dan Aykut Kocaman'a 1 maç ceza!

PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman 1 maç ceza alırken Başkan Aziz Yıldırım'a ise 45 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Fenerbahçe'nin Kadiköy'de Gençlerbirliği ile karşılaştığı ve 2-2'lik beraberlikle sonuçlanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, maçın hakemi Mete Kalkavan için sarf ettiği "Beden dili bir meydan okuma olduğunu gösteriyor" sözleri nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Kocaman'ın cezası belli oldu.

Tecrübeli teknik adama PFDK tarafından 1 maç ceza verilirken Kocaman'ın bu cezayı Giresunspor karşılaşmasında çekmesi nedeniyle Medipol Başakşehir maçında takımın başındaki yerini alabilecek.

2018/02/08/kocaman.jpg

YILDIRIM'A 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Başkan Aziz Yıldırım ise 45 gün hak mahrumiyetinin yanı sıra 30 bin TL de para cezası aldı.

İşte TFF tarafından yapılan o açıklama:

FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 03.02.2018 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - GENÇLERBİLRİĞİ Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 200.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON ÜST H,I, OKUL AÇIK C,D,E,F,K,L,M bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.'nin, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. başkanı AZİZ YILDIRIM'ın, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.