Spor

Selçuk Şahin: Emre Belözoğlu yaşlandı diye gönderilmişti

Fenerbahçe’ye geri dönen Emre Belözoğlu hakkında konuşan Selçuk Şahin, 38 yaşındaki oyuncunun 5 yıl önce kulüpten yaşlandığı için gönderildiğini söyledi.

Futbol hayatının 12 yılını Fenerbahçe’de geçiren Selçuk Şahin, sarı-lacivertli kulüple ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ali Koç’un başkan seçilmesinin ardından güzel bir enerji yakalandığının ancak bunun başarı getiremediğini söyleyen Şahin, “İyi bir sezon geçirileceği düşünülüyordu ama öyle olmadı. Kimsenin kabul edemeyeceği bir sezon oldu. Biz de dışarıdan izlerken çok şaşırdık. Ersun hocanın grubuyla devam edilirse, umarım şampiyonluğu zorlayan bir takım olur” dedi.

“EMRE YAŞLANDI DİYE GÖNDERİLMİŞTİ”

Fenerbahçe’de oynadığı dönemde Emre Belözoğlu ile takım arkadaşlığı yapan Selçuk Şahin, 38 yaşındaki tecrübeli oyuncunun 5 yıl önce sarı-lacivertli ekipten gönderilme nedeninin yaşlanması olduğunu belirtti.

Şahin, “Emre 5 sene önce bizimle birlikteyken yaşlandı diye gönderildi, 5 sene sonra geri geliyor. Başakşehir’de verdiği şey ortada, milli takıma gitti, kaptanlık yapıyor. Hala kendine iyi bakan bir oyuncu, kulübün değerlerini biliyor. Saha içinde ve dışında katkısı olacaktır. Emre’nin kriz anlarında devreye girmek gibi bir huyu var. İşler kötü giderken Emre soyunma odasında biraz sıkıntılıdır, herkese gerekeni, gerektiğinden fazla söyler. Devre arasına girdiğinizde, hoca 5-6 dakika geç gelir, o uyarıyı yapmıştır. Emre’nin agresif bir yönü var” ifadelerini kullandı.