Spor

Serdal Adalı’nın teknik direktör adayı belli oldu

Serdal Adalı’nın yeni seçimlerde Beşiktaş başkanlığı için adaylığını koyması bekleniyor. Adalı’nın teknik direktör adayı ise belli oldu.

Serdal Adalı’nın Beşiktaş başkanlığı için adaylığını koyması beklenirken başkan adayının teknik direktörlük için düşündüğü isim de belli oldu. Sezon başından beri 8 maça çıkan Siyah-Beyazlılar sadece 1 galibiyet alabildi. Beşiktaş’taki kötü gidişatın ardından başkan Fikret Orman istifa kararı aldı. Seçime gidecek olan Siyah-Beyazlılarda, içinden çıkılamayacak bir duruma gelinmesinden korkuluyor.

Türkiye Gazetesi‘nin haberine göre; 20 Ekim’de yapılacak olağanüstü seçimli kongrede kimlerin aday olacağı merak edilirken, kulislerden çok çarpıcı bilgiler geliyor. Fikret Orman’ın yönetiminde olan ikinci başkan Serdal Adalı adaylık için çalışmalarına devam ediyor.

Serdal Adalı’nın teknik direktör adayı

Yıldırım Demirören’in de destek vereceği Adalı’nın, seçim vaadi olarak camianın gönlünde ayrı bir yeri olan ismi getireceği konuşuluyor: Samet Aybaba… Kurmayları birlikte değerlendirmelerini sürdüren Adalı, Aybaba ismine sıcak bakıyor.

Tazminat engeli

İlk etapta değişikliğe karşı olduğu öğrenilen Adalı’nın görüşünü Aybaba ismi değiştirdi. ‘Feda dönemi’ olarak bilinen 2012-13 sezonunda kısıtlı imkanlarla başarılı olan teknik adamın takıma olumlu hava katacağına inanan tecrübeli yönetici bu seçeneği şimdilik kenarda bekletiyor.

Her ne kadar Aybaba ismi destek görse de, Adalı’nın yakın çevresine “Umarım saha sonuçları düzelir ve böyle bir değişikliğe gerek kalmaz” dediği de gelen bilgiler arasında. Öte yandan Abdullah Avcı gönderilmesi hâlinde yeni yönetime ciddi bir külfet olacak. Senelik 12 milyon liradan 3 yılda 36 milyon lira alacak olan Avcı, eğer gönderilirse bu yılın sonuna kadar alması gereken 12 milyon liranın tamamını tazminat olarak alacak.