Spor

Serhat Akın'dan Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı açıklama

Fenerbahçe'nin eski topçusu Serhat Akın, Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son dönemlerin sosyal medya fenomeni, eski Fenerbahçeli yıldız Serhat Akın, yine yaptığı bomba açıklamalarla konuşulmaya devam ediyor. 

Serhat Akın, Futbol Arena ile yaptığı röportajında Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı açıklamalara imza attı.

İşte Serhat Akın'ın o açıklamaları:

"AZİZ YILDIRIM, 'BEN HALUK ULUSOY DEĞİLİM' DEDİ"

"6-0 maç kazandık, Rıdvan abi geldi, tarih yazdınız dedi. Maçı kazandık, Tuncay takımı topladı dedi ki, sıra sende başkan diye bağıralım. Yani prim isteyelim. Çünkü Fenerbahçe'de o dönem prim falan yok.  Haluk Ulusoy'a yapıyorduk biz bunu. Milli Takım'da maç kazanıyorduk, 5 ise prim 10 oluyordu. Sıra sende başkan diyorduk. Tuncay'a yapmayalım dedim, bu adam ters sıkıntı olmasın. Serhat 6-0 kazanmışız yapalım, dedi. İyi dedim. Geldi başkan. Hepimiz, sıra sende başkan dedik. Kesin, dedi. Çıt yok. Ben Haluk Ulusoy falan değilim, dedi. Tebrik etti, çıktı."

"AZİZ YILDIRIM KORKUSUYLA YAŞIYORDUK"

Bu kadar korkuyor muydu futbolcular Aziz Yıldırım'dan?

"Çekiniyorduk, anlamsızdı tabi. Bir insan başkanından neden korkar? Korkmaması, sevmesi lazım."

"BİZİ O ŞAMPİYON YAPMIŞ GİBİ KONUŞUYORDU"

Peki Aziz Yıldırım neden böyleydi? Devre arasında geliyormuş diyorlar soyunma odasına...

"Geliyordu, yaşadık biz bunu. Bunda kötü bir şey yok, Aziz Yıldırım'ın huyuydu yani. Ali Koç gelmez, öteki başkan gelir. Başkan devrede gelip bize fırça atıyordu. Biz hep bu korkuyla yaşadık, aman Aziz Yıldırım bunu duyarsa. Bilsinler insanlarda bizim yaşadıklarımızı bilsinler. Hep Aziz Yıldırım'ın anlattıklarını bilmesinler. Biz de emek veriyoruz. Sadece Aziz Yıldırım emek vermiyor ki. Fenerbahçe'de şöyle bir algı vardı: Her şey Aziz Yıldırım'dı. Ben bir futbolcuydum. Ben de bir emek sarf ettim. Her şeyi o yapmadı ki. Çıksın o oynasın o zaman. O mu atıyordu golleri? Şampiyon yaptığımız zaman geliyor, diyordu ki: Siz nasıl şampiyon olduğumuzu bilmiyorsunuz, fazla sevinmeyin. Niye bizim sevincimizi kursağımızda bırakıyordu?"

Ne demek istiyordu orada?

"Sanki o bizi şampiyon yapmış. Onu demek istiyor herhalde, ben öyle anladım."

 • USD
  -0,31
  4,7910
 • EURO
  0,16
  5,6122
 • ALTIN
  0,43
  189,89
 • PETR
  0,55
  72,9900