Spor

Sinan Gümüş Suriyeli dediği taraftarlardan özür diledi

Galatasaray’ın sağ forveti Sinan Gümüş, Suriyeli dediği Galatasaray taraftarlarından özür diledi. Gümüş, “Yanlış anlaşıldım.” dedi.

Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşması dün gerçekleşti. Maç 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Maçın hakemi ve sonucu kadar sarı-kırmızılı Sinan Gümüş konuşuldu.

Galatasaray’ın Türk uyruklu Alman forveti Gümüş, derbiye gitmek üzere kulübün Florya tesislerinden çıkarken kendilerini uğurlamaya gelen Galatasaray taraftarına sarf ettiği sözler derbiye damga vurdu.

“HEPSİ SURİYELİ”

Takımın tesisleri önüne gelen birçok Galatasaraylı taraftar, meşaleler yakarak takımı uğurladı. Bu anlar, başka bir sarı kırmızılı futbolcu Diagne tarafından videoya alındı. Video kaydı sırasında Diagne’nin yanında olan Gümüş, taraftarlara yönelik ırkçı bir söze imza attı. Gümüş’ün “Hepsi Suriyeli yemin ediyorum” sözleri video kaydına girdi.

Videonun sosyal medyada yayılmasının ardından birçok taraftar, tepki gösterdi. Sinan Gümüş, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kaldı.

SİNAN GÜMÜŞ: YANLIŞ ANLAŞILDIM

Sarı-kırmızılı forvet, sözlerinin kötü niyetli olmadığını savunarak yanlış anlaşıldığını iddia etti.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan topçu şöyle dedi: Kesinlikle kötü niyetli olmayan bir sözümün yanlış anlaşılmasından dolayı çok ama çok üzgünüm. Kırdığım, üzdüğüm kimse varsa hepsinden özür dilerim.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.