Spor

Süper Lig ekibine transfer yasağı

Kayserispor, Eski oyuncusu Tighadouini'ye olan borcunu ödemediği gerekçesi ile FIFA'dan bir dönem transfer yasağı aldı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor eski oyuncusu Adnane Tighadouini'ye olan borcunu ödemediği için FIFA'dan bir dönemlik transfer yasağı aldı. Bu durumda sarı*kırmızılı ekip bu sezonun devre arasında transfer yapamayacak. 

 

3 KEZ ART ARDA ÖDEMEDİĞİ İÇİN...

 

Kayserispor'un bu cezayı, 2015-2016 sezonunda İspanya'nın Malaga takımından kiralık olarak transfer edilen ve sadece 7 maçta 177 dakika oynayan Fas asıllı Adnane Tighadouini'ye olan 150 bin euroluk borcunu 3 kez art arda ödemediği için aldığı kaydedildi.


Kayseri Tempo'ya konuşan Kayserispor Başkan Vekili Naci Bedir, "Zamanında yapılmayan ödemeden ötürü "1 Transfer Tescil Dönemi Transfer Yapamaz Cezası" aldık. Bu cezayı devre arasında çekmeyi uygun gördük. Yani 2018-2019 sezonu (bu sezon) devre arasında transfer yapamayacağız. FIFA'nın verdiği cezayı sezon sonuna erteleyebilecek bir opsiyona sahiptik. Ancak sezon sonunda 9-10 futbolcumuzun sözleşmesi sona eriyor. O zaman daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalabilirdik. Kayserispor kulübü olarak bu sıkıntının da altından kalkacağız" ifadelerini kullandı.