Spor

Trabzonspor savaş açtı! 83 kişi hakkında suç duyurusu

Trabzonspor, aralarında gazetecilerin de olduğu 83 kişi hakkında Trabzon Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu

Bordo-mavili kulüp, “manipülatif ve yalan haberler” gerekçesiyle aralarında gazetecilerin de olduğu 83 kişi hakkında Trabzon Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu

Trabzonspor tarafından yapılan açıklamada, sosyal medya ile basın yayın organları üzerinden, kulübe örtülü ödenek vasıtasıyla 50 milyon avro veya 50 milyon dolar gönderildiği şeklindeki iddiaları hatırlatıldı. Kulüp iddiaları sürekli gündeme getirdikleriyle gerekçesiyle, 3’ü gazeteci olmak üzere 83 kişi hakkında Trabzon Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Kulüpten yapılan açıklamada şöyle denildi:

Belli bir merkezden çıktığı açık

Belli bir merkezden çıktığı apaçık ortada olan manipülatif ve yalan haberlerle kulübümüze saldıran bu kişilerin, yüce Türk adaleti tarafından en doğru şekilde cezalandırılacağına olan inancımız tamdır.

Trabzonspor illegal işlerin ortağı olmamıştır

Trabzonspor Kulübü bugüne kadar hiçbir şart altında illegal işlerin ortağı olmamış, doğruluk ve hakkaniyetin peşini bırakmamıştır. Üstelik kimileri gibi bir günde değiştirilen yönetmeliklerle kurtarılmamıştır.

Kulüp, bu gibi durumlara kendini düşürecek kadar küçülmektense, sınırlı imkanlar içinde çözüm üretmeyi, daha çok emek, özveri ve mücadele sergilemeyi koşulsuz bir şekilde tercih etmiştir.

Muhannetin köprüsünden geçmek yerine…

Tüm bu yalan haberler için kalem oynatanlar iyi bilmelilerdir ki Trabzonspor Kulübü gayriahlaki tutumları kendine yakıştırmayacak insanları temsil etmek gibi önemli bir misyona sahiptir.

Muhannetin köprüsünden geçmek yerine, dereye düşüp sele kapılmayı göze alan bizler, bu iftiralarla Trabzonspor isminin lekelenmesine asla izin vermeyeceğiz.”