Spor

Uğurcan Çakır, Liverpool’un markajında

Trabzonspor’un başarılı kalecisi Uğurcan Çakır, dev kulüplerin dikkatini çekti. Liverpool taraftarının Çakır için düzenlediği anket çok konuşulacak…

Fenerbahçe maçında ortaya koyduğu oyunla dikkatleri üzerine çeken Trabzonspor’un genç kalecisi Uğurcan Çakır’a transfer teklifi yağıyor.

Geçen transfer dönemi İspanya, Almanya ve İtalyan’ın ünlü kulüplerinden transfer teklifi alan Uğurcan Çakır’ın, istikrarlı oyunu ve gelişimi devlerin de dikkatini çekti.

İngiliz takımı Liverpool ile İtalyan şampiyonu Juventus’un gelecek sezonda yapılacak transferinde ilk sırayı alacak oyuncular arasında aldığı belirtilirken Liverpool taraftarının düzenlediği anket çok konuşulacak…

Fenerbahçe maçında Liverpool scoutları tarafından takip edilen ve beğenilen Uğurcan Çakır için, readliverpoolfc. com anket düzenledi.

Uğurcan Çakır, Liverpool’un markajında

Liverpool taraftarı Uğurcan Çakır’ı istiyor

Trabzonspor’un genç kalecisi Uğurcan Çakır için düzenlenen ankette, Liverpool taraftarlarının yüzde 75’i, “Alınmalı” seçeneğini işaretledi.

Ankete katılan taraftarların yüzde 75’i genç file bekçisinin alınması yönünde oy kullanırken, “Hayır” seçeneğini işaretleyenler sadece yüzde 15’te kaldı.

Sitede yapılan değerlendirme haberde ise, “23 yaşında ve gelişmek için hala çok zamanı var. Uzun vadeli yatırım için harika bir seçim olur. Kesinlikle Liverpool’da oynayacak yeteneğe sahip. Ancak onu 14 milyon sterline almak mümkün olmayacak. Çünkü fiyatı yükseliyor. Kırmızılar’ın kesinlikle takip etmesi gereken bir transfer” denildi.

‘Böyle maçlara alışmak zorundasınız’

Çakır, Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Böyle maçlara alışmak zorundasınız. Çok böyle maç oynayacaksınız. Geçen sene de oynadım. Beni çok etkilemedi. Maçın iyi olduğunu düşünüyorum. Zor fikstürden geliyoruz. Hem UEFA Avrupa Ligi, hem Süper Lig yordu açıkçası. İlk 15 dakikada taraftar baskısıyla istediğimiz gibi oynayamadık. Golü yemek bizi toparladı. Asıl oyunumuzu sahaya yansıttık. Onların da pozisyonu var, bizim de var” ifadelerini kullanmıştı.

Uğurcan Çakır kimdir? 

Uğurcan Çakır, 1996 yılında dünyaya geldi. Genç kaleci futbol hayatına Yamanspor alt yapısı ile adım atıp ardından 2011 yılında 1461 Trabzon alt yapısına dahil oldu.