Spor

Wolverhampton, Çarşı’dan çekiniyor

Beşiktaş Wolverhampton maçı öncesi basın toplantısında konuşan Wolverhampton teknik direktörü Nuno Espirito Santo’dan açıklamalar…

UEFA Avrupa Ligi K Grubu maçında iç sahada Wolverhampton’la karşılaşacak olan temsilcimiz Beşiktaş, Avrupa’daki 218. maçına çıkacak.

Wolverhampton teknik direktörü Santo ise bu maçın kolay olmayacağı görüşünde. Santo maç öncesi yaptığı açıklamada Beşiktaş’ın ilk maçtaki kötü performansının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Beşiktaş uluslararası deneyimi olan birçok oyuncuya sahip. Hazırlıklarımızı ona göre yaptık. Futbol her türlü sonuca açık bu nedenle temkinliyiz. Beşiktaş’ın iyi bir takım olduğunun farkındayız fakat şu an zor bir dönemden geçiyorlarsa onları yenmek için bunu kullanacağız.”

‘Taraftar etkisinin farkındayız’

Beşiktaş taraftarının oluşturacağı baskıyla ilgili de konuşan Wovlerhampton teknik direktörü, “Beşiktaş’ın uluslararası deneyimi fazla olan birçok oyuncusu var. Taraftar etkisinin de farkındayız ve bu bunlara göre hazırlandık. Bu zorluklarla başa çıkabilmek gerekiyor. Bizim için ekstra bir durum yok, her zamanki gibi saha içine odaklanacağız” dedi.

‘İstanbul’da oynayacağımız için heyecanlandık’

Basın toplantısında Wolverhampton oyuncularından Conor Coady de konuştu. Coady, “Kura çekiminde Beşiktaş çıkınca İstanbul’da oynayacağımız için çok heyecanlandık. Güçlü bir taraftara karşı oynayacağız. Buna benzer atmosferlerde bulunduk ve bu atmosferlere alışığız. Hoşumuza gideceğini düşünüyorum” cümlelerini kullandı.