Spor

Yıldırım Demirören'den ilk Arda yorumu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmasına ilişkin ilk kez yorum yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmasına ilişkin, 'Arda'nın benim gibi referandum sürecindeki desteğinin de bu olayda etkili olduğunu biliyorum' dedi.

TFF olağan genel kurulunda konuşan Demirören'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

'ARDA'NIN YANLIŞINI DOĞRU BİR ŞEKİLDE GÖSTERMELİYİZ'

Arda Turan ile gazeteci Bilal Meşe arasında yaşanan tatsız olay ve Arda'nın milli takımdan çıkarılması konusuna da değinen Demirören özetle şunları söyledi:

'Bir futbolcunun fiili ve sözlü saldırısı asla olmamalı. Arda kaptanımız bir yanlış yapmıştır. Küfrederek, saldırarak bi işler olmaz. Bunu O'na medeni yollarla göstermemiz gerekir. O bir dünya markası kolay yetişmez. Arda bir dünya markasıdır , Türk futbolunun bir değeri.'

'TERİM GİBİ BİR DEĞERE SAHİP ÇIKMALIYIZ'

'Beni de eleştiriyorlar, Fatih hocayı da… Fatih Terim gibi bir değere sahip çıkmamız gerekiyor. Eleştiri olabilir ancak hakaret olamaz. UEFA karanlık bir kabus gibi üzerimize çökmüştü. FETÖ'nün hain saldırısına karşı mücadele verdik. 15 Temmuz'da Türkiye yalnız bırakıldı. Türk futbolu için 5 yıldır her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Türk futbolunun önünü açtık. Devrimler yaptık. omuz omuza verirsek aşamayacağımız bir engel yok. Şimdi birlik olma zamanı, 2018'e gitme zamanı, Euro 2024'ü alma zamanı. Herkesin kendisine çeki düzen verme zamanı.'

 • USD
  0,36
  3,8496
 • EURO
  -0,05
  4,5150
 • ALTIN
  -0,05
  153,21
 • PETR
  -0,88
  64,1500