Startup

Girişimci kadın kendi işinin patronu oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşayan Selda Öveç Kılıç aldığı destekle kendi işinin patronu oldu.

Şemdinli İlçesi'nde, Esnaf Sanatkarlar Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) düzenlediği KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan girişimciler 50 bin liralık hibe desteğini almaya hak kazandı. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci kadınlardan Selda Öveç Kılıç, 50 bin liralık hibe 20 bin lira da kredi kullanarak 'Mavilim' adını verdiği giyim mağazasını açtı. Mağazada kadınlara yönelik birçok üründe satışa sunulurken, mağazanın açılışını Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammet Fuat Türkman yaptı. 

Açılış kurdelesini kesen Şemdinli Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammet Fuat Türkman, "Genç kadın girişimcimiz güzel bir yola başvurdu. Kendisine güvenerek bir işyeri açtı. Kendisini tebrik ediyorum ve hayırlı kazançlar diliyorum. Her genç kendi işini kurmak için emek verir, proje üretirse devlet de destek olur" dedi.

İş yeri sahibi Selda Öveç Kılıç ise, kendi işinin patronu olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "KOSGEB'e başvurduk ve destek aldık. Şemdinli'ye yeni bir mağaza kazandırdığım için mutluyum" dedi. 
Açılış sonrası davetlilere ikram da bulunuldu.