Hayali gerçekleşti, gözlemeci oldu

Startup

Zahide Altunerin çocukluk hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Hamur tahtası, oklava ve un aldı gözleme dükkanı açtı.

9 Nisan 2019 Salı 12:00

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşayan Zahide Altunterin (49), hamur tahtası, oklava ve 5 kilogram unla gözleme dükkanı açtı. Hayalini gerçekleştirerek, gözlemeci oldu.

SUR’UN GÖZLEMECİ ABLASI

Babaannesinin yaptığı gözlemelerle büyüyen Zahide Altunterin, Sur ilçesinde küçük bir dükkan açtı. Gözlemeci dükkanı açan Altunterin, Sur ilçesinin gözlemeci ablası oldu. Gözlemeciyi açtığı ilk günden beri yoğun talep olduğunu söyleyen Altunterin, şimdilerde siparişlere yetişemez oldu. Altunterin’in en büyük hedefi, işletme sayısını arttırıp kadınlara istihdam sağlamak.

gözlemeci abla

Sur olaylarında sonra iş yerini açtığını söyleyen Altunterin, hep bir iş sahibi olmayı hayal ettiğini dile getirdi.. 

Altunterin, “Çok düşündüm ve gözleme dükkanını açmaya karar verdim. Gözleme, babaannemden kafamda kalmıştı onun için hep hevesim vardı. Aileme destek olmam lazımdı, eşimin işleri biraz ters gitti, çalışıyordu birkaç yerde iş yerleri açtı olmadı, zarar edince ne yapabilirim dedim. Kızımın okuması için evime aileme destek olmak için muhakkak bir şey yapmam lazımdı bende bunu düşündüm. Sur olaylarından sonra yeni yeni Sur biraz canlanmıştı. Ben bu dükkanı tutarken hemen hemen bütün dükkanlar boştu olaylardan dolayı, yıkım vardı her şey bitmemişti. Görümceme söyledim orada dükkan bakın dedim, burayı görümcemin vasıtasıyla buldum. Kimseden de destek almadan 5 kilogram unumu, oklavamı, hamur tahtamı alıp gelip başladım. Hiçbir şeyim yoktu, işin ne olacağını bilmezdim, iş yapar mıyım yapmaz mıyım, yadırganır mıyım,ne olur ne olmaz bilmiyordum ve başladım. Başladım baktım ki gayet güzel, talep çok, müşteri var herkes destekliyor ve müşterim tıka basa geldi, arıyoruz yer yok, masam yok oturmaya. Sağ olsun oradan buradan, öyle böyle çalışırken daha sonra eşim destek verdi, oğlum destek verdi manevi olarak ve gelinim yanımda oldu, başlarken en başta gelinim desteğimdi.”

‘EŞİM VE OĞLUM DESTEK VERDİ’

“Sonra eşimle oğlum da destek çıktılar çalışmaya, bir aile şirketi diyelim ufaktan başladık Allah’ıma şükürler olsun. Çok kötü bir tepki almadım, hep olumlu tepkiler aldım. Ailem daha da eşimle oğlum diyor ki, anne çalışma edemiyorsun, yok diyorum olumsuz bir tepki almadım hep olumlu aldım” dedi. öyle böyle çalışırken daha sonra eşim destek verdi, oğlum destek verdi manevi olarak ve gelinim yanımda oldu, başlarken en başta gelinim desteğimdi. Sonra eşimle oğlum da destek çıktılar çalışmaya, bir aile şirketi diyelim ufaktan başladık Allah’ıma şükürler olsun. Çok kötü bir tepki almadım, hep olumlu tepkiler aldım. Ailem daha da eşimle oğlum diyor ki, anne çalışma edemiyorsun, yok diyorum olumsuz bir tepki almadım hep olumlu aldım” dedi. öyle böyle çalışırken daha sonra eşim destek verdi, oğlum destek verdi manevi olarak ve gelinim yanımda oldu, başlarken en başta gelinim desteğimdi. Sonra eşimle oğlum da destek çıktılar çalışmaya, bir aile şirketi diyelim ufaktan başladık Allah’ıma şükürler olsun. Çok kötü bir tepki almadım, hep olumlu tepkiler aldım. Ailem daha da eşimle oğlum diyor ki, anne çalışma edemiyorsun, yok diyorum olumsuz bir tepki almadım hep olumlu aldım” dedi. 

zahide yetişin programı
Zahide Altunterin, Zahide Yetiş’in programına katılmak istiyor.

Zahide Altunterin, Zahide Yetiş’in programına çıkıp canlı yayında gözlemek yapmak istiyor. 

Altunterin, “Zahide hanıma sesleniyorum beni programına davet etsin. Onlara canlı yayında nefis gözlemeler yapmak istiyorum. Devletimizden destek istiyoruz, güneydoğu kadınlarına yardımcı olsunlar, kadınlarımıza ayrıcalık tanısınlar. Çok şükür Diyarbakır’ımız iyi bir yere geldi, çok güzel bir yerde şuan, herhangi bir yerde kötü olaylar yok, kavgamız yok, ortam sakin çok güzel şuan. Keyif alıyoruz Diyarbakır’dan, Diyarbakırlı olmamızdan. Herkes memnun bizde memnunuz. Hayalim, 3-4 tane daha şube açmak, milletime daha da hizmet etmek istiyorum her yerde. İnşallah yetkililer sesimi duyar bana destek verirler.”