Startup

Kiloyu alışkanlıklar yapıyor dedi Habit'i kurdu

Çin'de beslenme alışkanlıkları eğitimi alan ve Türkiye'ye dönüşte Habit'i kuran İlker Çağlayan "Diyet yapmayın, alışkanlıklarınızı değiştirin" diyor.

İnsanları kilolu yapanın kalori ya da çok yemek değil yanlış yemekleri yeme alışkanlığı olduğunu fark eden sporcu beslenmesi uzmanı ve yoga eğitmeni İlker Çağlayan Çin’e gidip bir yıl boyunca Çin tıbbı ve beslenme alışkanlıklarıyla ilgili eğitimi aldı. Türkiye’ye dönüşte “Diyet yapmayın, alışkanlıklarınızı değiştirin” sloganıyla Habit’i kuran Çağlayan müşterileri için günlük sağlıklı öğünler hazırlayarak sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Günlük hayatın koşuşturmacası arasında sağlıklı beslenmeye vakit ayıramayanlar için www.habit.com.tr üzerinden müşterilerine ulaşan İlker Çağlayan onlar için kişiye özel değişik beslenme paketleri sunuyor. Bol lif içeren, hücreleri besleyen, kan şekerini yükseltmeyen, aç kalmadan sağlıklı lezzetler sunan Habit menüleri her gün gerek işyerinin gerekse evin kapısına kadar götürülüp teslim ediliyor. Habit’te ayrıca diyetisyen görüşmeli uzaktan danışmanlık hizmeti de verilerek kişilere özel alışveriş ve beslenme listesi sunulup, beslenme süreçleri gerek elektronik posta üzerinden gerekse telefon görüşmesiyle takip ediliyor.

KARİYERİMİN BİR BATI BİR DE DOĞU KISMI VAR 

Habit’in kuruluş süreciyle ilgili bilgi veren İlker Çağlayan kariyerinin bir batı bir de doğu kısmı olduğunu belirterek şunları kaydediyor;

“Batı tarfında aldığım sporcu beslenmesi uzmanı ve yoga eğitmenlikleri var. Doğu tarfında da Çin’e gittim ve bir sene Çin’de yaşadım. Çin’de geleneksel Çin tıbbıyla ilgili ve beslenmeyle ilgili bazı eğitimler aldım ve döndüğümde Türkiye’ye Habit’i kurdum. Yaptığım çalışmalarda gördüm ki insanları aslında daha kilolu yapan kalori hesabı ya da çok yemek değil yanlış yemekleri yemek ve bunları alışkanlık haline getirmek. Bu nedenle Habit’te sloganımız diyet yapmayın alışkanlıklarınızı değiştirin. Eğer belli bir alışkanlığa sahip olduğunz takdirde arada kaçamaklar yaparak hem fit zayıf hem sağlıklı olabiliyorsunuz.

HERGÜN KAPINIZA GELEN PAKETLER

“Üç ana iki ara öğün şeklinde ya da üç ana öğün şeklinde her gün kapınıza gelen paketler var” diye Habit’in sunduğu hizmetler ile ilgili bilgi veren Çağlayan “Bunları yiyorsunuz. Başka bir şey yemiyorsunuz ve kilo veriyorsunuz. Enerji seviyeleriniz yükseliyor kan değerleriniz yükseliyor, daha iyi uyuyorsunuz, daha pozitif düşünmeye başlıyorsunuz ve en önemlisi bağırsak sağlığınız, bağırsak floranız yenileniyor” diyor.

ÜÇ YILDA TÜRKİYE'DE TANINAN FİRMA HALİNE GELDİK

Yavaş yavaş ‘Startup’ olma aşamasına geçtiklerini de belirten İlker Çağlayan “Ama tırnaklarımızla kazıya kazıya, kendi yağımızda kavrularak, çok da fazla yatırımcı desteği almadan, çok da fazla  değil hiç almadan şu anda gerçekten üçüncü senenin sonunda Türkiye’de tanınan bir firma haline geldik. Amacımız bunu daha da büyütmek, tüm dünyada bilinir bir firma haline getirmek” diye konuştu.

TİCARİ TARAFINA DESTEK VERİYORUM 

Habit’in kurucu ortağı Cem Koşmaz da Habit’i İlker Çağlayan ile birlikte kurduklarını beliterek “Benim gıda, kafe üzerine tecrübelerim olması dolayısıyla daha çok işin ticari tarafında destek veriyorum. Aslında bütün hem isim hem felsefe bütün herşey İlker’e ait” dedi.

 • USD
  0,07
  4,7300
 • EURO
  0,44
  5,4923
 • ALTIN
  -1,65
  194,66
 • PETR
  -3,77
  73,0800