Startup

KOSGEB’ten destek aldı, iş sahibi oldu

Sakaryalı Gülşah Yıldırım (34) evinde internet üzerinden siparişle iş yapmaya başladı. KOSGEB’den aldığı destekle işini daha sonra büyüten Yıldırım, adeta yurt dışına sipariş yetiştiremiyor.

Sakarya’da ikamet eden bir çocuk annesi 34 yaşındaki Gülşah Yıldırım, evinde internet üzerinden siparişle iş yapmaya başladı. Yıldırım, KOSGEB kurslarına katılarak daha sonra butik kafe açtı. KOSGEB’den aldığı 50 bin lira destekle işini büyüttü ve şu anda  Avrupa ülkelerine sipariş yetiştiremiyor. 

Çocuk giyimi üzerine çalışan genç girişimci, “KOSGEB’in girişimci kadınlara iş yeri açmak için destek verdiğini biliyordum. Bende KOSGEB’e başvurdum kursu tamamladıktan sonra bir proje hazırlarım ve KOSGEB’e sundum. Projem kabul gördü ve 50 bin lira almaya hak kazandım. İş yeri açtığımda hiç param yoktu ama KOSGEB’in sayesinde hayallerim gerçek oldu ve iş yerimi açtım” dedi. 

‘SİPARİŞLERE YETİŞEMİYORUM’

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere yurt dışına da mal satmaya başladığını ifade eden Yıldırım, “Allaha şükür ki hayallerim gerçek oldu ve şu anda iş yerimi açıp yurt dışına mal satıyorum ve siparişleri yetiştiremiyorum. Avrupa ülkelerine ve başta Rusya olmak üzeri Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan’a internet üzerinden sipariş alarak mal gönderiyorum. Türkiye’nin her köşesine siparişle mal gönderiyorum. Özellikle çocuk giyim üzerine olan iş yerimde, zaman zaman müşterilerime de yetiştiremiyorum. Butik ve kafe olarak yaptığım iş yerinde gelen müşterilerime de zaman zaman çay ve yiyecek servisi yapıyorum. Önceleri yurt dışına siparişlerimi 15 günde gönderiyordum ama şimdi ise, anlaşmalı şirketlerle dünyanın her yerine 3 günde siparişlerimi ulaştırıyorum. Tabii buda müşterilerime çok cazip geliyor ve beni tercih ediyorlar” diye konuştu.